HaberlerDünyaTanker patlamaları nedeniyle kapatılan İran-Afganistan sınır kapısı yeniden açıldı

Tanker patlamaları nedeniyle kapatılan İran-Afganistan sınır kapısı yeniden açıldı

Afganistan'daki İslam Qama Sınır Kapısı'nda 13 Şubat tarihinde petrol yüklü tankerlerde meydana gelen patlama nedeniyle geçici olarak araç geçişlerine kapatılan İran'ın Doğarun Sınır Kapısı yeniden açıldı.

Tanker patlamaları nedeniyle kapatılan İran-Afganistan sınır kapısı yeniden açıldı

13 Şubat tarihinde Afganistan'ın Herat eyaletinin İslam Qala Sınır Kapısında doğal gaz ve yakıt yüklü 500'den fazla tankerin yandığı büyük yangında en az 20 kişi yaralanmıştı. Afgan yetkililer ve İran devlet medyasına göre, büyük yangında en az 20 kişi yaralandı.

İran-Afganistan sınırındaki gümrük kapısında petrol yüklü tankerde yaşanan sızıntı sonucu meydana gelen büyük patlama ve sonrasında başlayan yangında en az 50 milyon dolarlık maddi hasara neden olduğu belirtiliyor.

Doğarun Gümrük Kapısı, İran ve Afganistan arasındaki ana sınır kapısından biri olarak faaliyet gösteriyor.

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiErmenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi
SIRADAKİ HABER