HaberlerDünyaTaliban NATO'yu uyardı

Taliban NATO'yu uyardı

NATO savunma bakanları toplantısının sona ermesinden sonra Taliban, NATO liderlerine gönderdiği bir mesajda, yabancı kuvvetlerin Afganistan'daki varlığının sürmesinin ne uluslararası örgüte ne de Afganlara fayda sağlayacağını bildirdi.

Taliban NATO'yu uyardı

Taliban, sonuçları ve gelecekteki olayların suçunun "Afganistan'da şiddete devam etmek ve yabancı varlığını sürdürmek isteyenler" olacağı konusunda uyarıda bulundu.

Taliban, bu yıl "bahar saldırısını" açıklamadıklarını, büyük şehirler ve ilçelerin merkezlerini istila etmediklerini ve şehirlere yönelik karmaşık saldırılardan kaçındıklarını söyledi.

Taliban, "Mesajımız; işgalin ve savaşın devamının ne sizin çıkarınıza ne de halkımızın çıkarına olduğu yönündedir." açıklamasında bulundu. 

Bir süre önce Katar'dan dönen Afgan Cumhuriyeti müzakerecisi Mohammad Amin Ahmadi, barış konusunda bir anlaşma olmaması durumunda uluslararası askerlerin Afganistan'dan çekilmesinin ülkede iç savaşa yol açacağını öne sürmüştü. 

Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirilen barış görüşmelerinin yaklaşık bir aydan bu yana durduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Dr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettirDr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettirDanimarka’da hindilerde ilk kez kuş gribine rastlandıDanimarka’da hindilerde ilk kez kuş gribine rastlandıBiden döneminde de Meksika sınırındaki mültecilere gözaltıBiden döneminde de Meksika sınırındaki mültecilere gözaltıHAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorHAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladıDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladı
SIRADAKİ HABER