HaberlerDünyaTaliban NATO'yu uyardı

Taliban NATO'yu uyardı

NATO savunma bakanları toplantısının sona ermesinden sonra Taliban, NATO liderlerine gönderdiği bir mesajda, yabancı kuvvetlerin Afganistan'daki varlığının sürmesinin ne uluslararası örgüte ne de Afganlara fayda sağlayacağını bildirdi.

Taliban NATO'yu uyardı

Taliban, sonuçları ve gelecekteki olayların suçunun "Afganistan'da şiddete devam etmek ve yabancı varlığını sürdürmek isteyenler" olacağı konusunda uyarıda bulundu.

Taliban, bu yıl "bahar saldırısını" açıklamadıklarını, büyük şehirler ve ilçelerin merkezlerini istila etmediklerini ve şehirlere yönelik karmaşık saldırılardan kaçındıklarını söyledi.

Taliban, "Mesajımız; işgalin ve savaşın devamının ne sizin çıkarınıza ne de halkımızın çıkarına olduğu yönündedir." açıklamasında bulundu. 

Bir süre önce Katar'dan dönen Afgan Cumhuriyeti müzakerecisi Mohammad Amin Ahmadi, barış konusunda bir anlaşma olmaması durumunda uluslararası askerlerin Afganistan'dan çekilmesinin ülkede iç savaşa yol açacağını öne sürmüştü. 

Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirilen barış görüşmelerinin yaklaşık bir aydan bu yana durduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER