HaberlerDünyaTahran-Kabil stratejik iş birliği planı açıklaması

Tahran-Kabil stratejik iş birliği planı açıklaması

​Afgan yetkililerle buluşmak üzere Kabil'de bulunan İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Irakçi, 5 bölümden oluşan İran-Afganistan stratejik belgesinin 4'ünün tamamlandığını ve kalan bölümün de yakında tamamlanacağını duyurdu.

Tahran-Kabil stratejik iş birliği planı açıklaması

Afgan yetkililerle buluşmak üzere Kabil’de bulunan İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Irakçi, İran’ın her zaman Afganistan halkı ve hükümetinin yanında olduğunu belirtti.

İki komşu olarak İran ve Afganistan’ın ortak çıkarları bulunduğunu altını çizen Irakçi, "Bu durum, Afganistan'da barış ve istikrarın İran'da barış ve istikrar olduğunu ve Afgan halkının refah ve ilerlemesinin İran halkının ilerlemesiyle doğrudan ilişkili olduğunu gösteriyor" ifadesini kullandı.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Irakçi dün, Afgan mevkidaşı Mirwais Nab, Afganistan Ulusal Yüksek Uzlaşma Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah ve eski Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ile görüşmüştü.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER