HaberlerDünyaSuudi ekonomisi art arda 5'inci çeyrekte de küçüldü

Suudi ekonomisi art arda 5'inci çeyrekte de küçüldü

​Suudi Arabistan İstatistik Genel Müdürlüğünce salı günü açıklanan verilere göre ülke ekonomisinin art arda 5'inci çeyrek küçüldüğü belirtildi.

Suudi ekonomisi art arda 5'inci çeyrekte de küçüldü

Uluslararası Para Fonunun Suudi ekonomisinin Körfez bölgesindeki bu yıl yüzde 5,4 küçülmesini beklediği bildirildi.

Suudi Maliye Bakanlığına göre bütçe açığının 2016'dan bu yana en fazla artarak GSYİH'ın yaklaşık yüzde 12 oranına çıkması bekleniyor.

Suudi Arabistan'ın pazartesi günkü görünümü, 2004'te ilk kez değerlendirmesinden bu yana en düşük not düşüşüne yol açabilecek bir karar olan Fitch Ratings kuruluşunca olumsuz olarak kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER