HaberlerDünyaSuudi ekonomisi art arda 5'inci çeyrekte de küçüldü

Suudi ekonomisi art arda 5'inci çeyrekte de küçüldü

​Suudi Arabistan İstatistik Genel Müdürlüğünce salı günü açıklanan verilere göre ülke ekonomisinin art arda 5'inci çeyrek küçüldüğü belirtildi.

Suudi ekonomisi art arda 5'inci çeyrekte de küçüldü

Uluslararası Para Fonunun Suudi ekonomisinin Körfez bölgesindeki bu yıl yüzde 5,4 küçülmesini beklediği bildirildi.

Suudi Maliye Bakanlığına göre bütçe açığının 2016'dan bu yana en fazla artarak GSYİH'ın yaklaşık yüzde 12 oranına çıkması bekleniyor.

Suudi Arabistan'ın pazartesi günkü görünümü, 2004'te ilk kez değerlendirmesinden bu yana en düşük not düşüşüne yol açabilecek bir karar olan Fitch Ratings kuruluşunca olumsuz olarak kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER