HaberlerDünyaSuudi Arabistan’da tutuklu bulunan el-Hudari'nin serbest bırakılması için gösteri yapıldı

Suudi Arabistan’da tutuklu bulunan el-Hudari'nin serbest bırakılması için gösteri yapıldı

Suudi Arabistan'da tutuklu buluan HAMAS yetkilisi Muhammed el-Hudari'nin serbest bırakılması için Gazze'de gösteri yapıldı.

Suudi Arabistan’da tutuklu bulunan el-Hudari'nin serbest bırakılması için gösteri yapıldı

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da iki yıldır cezaevinde tutulan İslami Direniş Hareketi (HAMAS) temsilcisi Muhammed el-Hudari ve oğlu Hani el-Hudari’nin serbest bırakılması için Gazze’de gösteri düzenlendi.

Aktivistlerin ve el-Hudari ailesinin çağrısıyla düzenlenen gösteriye katılanlar, gözaltında tutulan baba ve oğluna destek için mum yaktı.

Göstericiler ayrıca Suudi rejimi Kralı Selman bin Abdülaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a seslenerek Muhammed el-Hudari ve oğlu Hani’nin serbest bırakılmasını isteyen pankartlar taşıdı.

HAMAS liderinin kardeşi Abdülmacid el-Hudari, yaptığı açıklamada, gösteriyi Nisan 2019’dan bu yana Suudi Arabistan’da cezaevinde tutulan ve sağlık durumu kötüye giden 83 yaşındaki Dr. Muhammed el-Hudari’ye destek için düzenlediklerini söyledi.

“Kanser hastası olan kardeşimin sağlık durumu sebebiyle cezaevinde daha fazla tutulmaması gerekiyor” diyen el-Hudari, Muhammed el-Hudari’nin hayatından endişe ettiklerini bildirdi.

Suudi rejimi mahkemesinden dava süresince kardeşinin ev hapsinde tutulmasını istediklerini kaydeden el-Hudari, taleplerinin mahkeme tarafından reddedildiğini belirtti.

Uluslararası Af Örgütü geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada el-Hudari’nin yetersiz tıbbi kontrol ve tedavi hizmeti eksikliği nedeniyle sağlık durumunun ciddi risk altında olduğunu duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER