HaberlerDünyaSuudi Arabistan'da Covid-19 vakalarında artış yaşanıyor

Suudi Arabistan'da Covid-19 vakalarında artış yaşanıyor

Suudi rejimi Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 353 kişide daha Covid-19 tespit edildiğini ve toplam vaka sayısının 376 bin 21’e yükseldiğini açıkladı.

Suudi Arabistan'da Covid-19 vakalarında artış yaşanıyor

Sağlık Bakanlığı açıklamasında, Covid-19 aşısı olmak için herkese Sehhaty uygulaması üzerinden hızlı bir şekilde kayıt yaptırma çağrısında bulunarak, vaka sayılarından belirgin bir artış yaşandığı belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 353 kişide daha Covid-19 tespit edildiği ve ülkedeki toplam vaka sayısının 376 bin 21’e çıktığı bildirildi.

Açıklamada, 483’ü ağır hasta olmak üzere ülkedeki aktif vaka sayısının 2 bin 531 olduğu ifade edilerek, 280’i son bir günde olmak üzere şu ana kadar 367 bin 15 kişinin iyileştiği belirtildi. Bakanlık, son 24 saatte 5 kişinin vefat etmesiyle toplam can kaybının ise 6 bin 475’e yükseldiği bilgisini verdi.

Suudi rejimi İslami İşler, Davet ve Rehberlik Bakanlığı, cemaat arasında koronavirüse yakalanan kişilerin olmasının ardından 4 bölgede yer alan 6 camiyi geçici olarak kapattı.

Toplamda, 17 günde geçici olarak kapatılan cami sayısı 141’e ulaştı. Sterilizasyon işlemlerinin ardından bunlardan 125’i ise açıldı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER