HaberlerDünyaSuudi Arabistan'da Covid-19 vakalarında artış yaşanıyor

Suudi Arabistan'da Covid-19 vakalarında artış yaşanıyor

Suudi rejimi Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 353 kişide daha Covid-19 tespit edildiğini ve toplam vaka sayısının 376 bin 21’e yükseldiğini açıkladı.

Suudi Arabistan'da Covid-19 vakalarında artış yaşanıyor

Sağlık Bakanlığı açıklamasında, Covid-19 aşısı olmak için herkese Sehhaty uygulaması üzerinden hızlı bir şekilde kayıt yaptırma çağrısında bulunarak, vaka sayılarından belirgin bir artış yaşandığı belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 353 kişide daha Covid-19 tespit edildiği ve ülkedeki toplam vaka sayısının 376 bin 21’e çıktığı bildirildi.

Açıklamada, 483’ü ağır hasta olmak üzere ülkedeki aktif vaka sayısının 2 bin 531 olduğu ifade edilerek, 280’i son bir günde olmak üzere şu ana kadar 367 bin 15 kişinin iyileştiği belirtildi. Bakanlık, son 24 saatte 5 kişinin vefat etmesiyle toplam can kaybının ise 6 bin 475’e yükseldiği bilgisini verdi.

Suudi rejimi İslami İşler, Davet ve Rehberlik Bakanlığı, cemaat arasında koronavirüse yakalanan kişilerin olmasının ardından 4 bölgede yer alan 6 camiyi geçici olarak kapattı.

Toplamda, 17 günde geçici olarak kapatılan cami sayısı 141’e ulaştı. Sterilizasyon işlemlerinin ardından bunlardan 125’i ise açıldı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER