HaberlerDünyaSuudi Arabistan'da Aramco tesislerine füzeli saldırı

Suudi Arabistan'da Aramco tesislerine füzeli saldırı

Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Aramco şirketine ait akaryakıt tankı hedef alındı. Füzeli saldırı sonucu yangın çıktı.

Suudi Arabistan'da Aramco tesislerine füzeli saldırı

Kızıldeniz kıyısındaki Cidde şehrinde, Suudi petrol şirketi Aramco tarafından işletilen bir dağıtım istasyonunun hedef alındığı iddia edildi.

Konuyla ilgili Suudi yetkilileri tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmazken, füzeli saldırı sonucu çıkan yangın itfaiye ekiplerince kontrol altına aldığı belirtildi.

Saldırı sonucu herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmadığı ifade edildi. Saldırıyı kimin yaptığı konusunda net bilgi verilmedi.

Öte yandan Yemen Ensarullah Hareketi Askeri Sözcüsü Yahya Seri, Aramco tarafından işletilen bir dağıtım istasyonunu hedef aldıklarını duyurdu.

Aramco'ya daha önce de saldırılmıştı

Hatırlanacağı üzere, Aramco'ya ait iki tesis 14 Eylül 2019 yılında 10 silahlı insansız hava aracıyla (SİHA) düzenlenen saldırı sonucunda yangın çıkmış ve ülkenin petrol üretiminde günlük 5.7 milyon varil kesinti olduğu belirtilmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran: Çığ altında kalan 5 İranlı vatandaşın cesedi bulunduİran: Çığ altında kalan 5 İranlı vatandaşın cesedi bulunduMescid-i Aksa’ya yönelik saldırılara Ürdün'den protesto notasıMescid-i Aksa’ya yönelik saldırılara Ürdün'den protesto notasıRusya: START-3 anlaşmasının uzatılması için çalışmalar başladıRusya: START-3 anlaşmasının uzatılması için çalışmalar başladıTürkiye sınırında kaybolan İran vatandaşlarının bulunması için çalışmalar sürüyorTürkiye sınırında kaybolan İran vatandaşlarının bulunması için çalışmalar sürüyorZarif: İran Azerbaycan'ın kurtarılmış topraklarını yeniden inşa etmeye hazırZarif: İran Azerbaycan'ın kurtarılmış topraklarını yeniden inşa etmeye hazır
SIRADAKİ HABER