HaberlerDünyaSudan'da tüm silahlı kişi ve gruplar için genel af çıkarıldı

Sudan'da tüm silahlı kişi ve gruplar için genel af çıkarıldı

Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, silah taşıyan, herhangi bir askeri operasyon ya da çatışmaya katılan kişileri kapsayan genel af kararnamesi yayımladı.

Sudan'da tüm silahlı kişi ve gruplar için genel af çıkarıldı

Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından hakkında tutuklama kararı çıkartılanlar ile soykırım ve insanlığa karşı suç işleyenlerin genel af kapsamına dahil edilmediği belirtildi.

Sudan hükümeti ile ülkenin farklı bölgelerindeki çok sayıdaki silahlı grup, 3 Ekim'de Güney Sudan'ın başkenti Juba'da nihai barış anlaşması imzalamıştı.

Sudan'da 1986 tarihli silah yasasına göre, izinsiz silah ve mühimmat taşıyanlar en az 10 yıl hapis cezasının yanı sıra müebbet hapis ve idama varan cezalara çarptırılabiliyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER