HaberlerDünyaSudan'da tüm silahlı kişi ve gruplar için genel af çıkarıldı

Sudan'da tüm silahlı kişi ve gruplar için genel af çıkarıldı

Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, silah taşıyan, herhangi bir askeri operasyon ya da çatışmaya katılan kişileri kapsayan genel af kararnamesi yayımladı.

Sudan'da tüm silahlı kişi ve gruplar için genel af çıkarıldı

Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından hakkında tutuklama kararı çıkartılanlar ile soykırım ve insanlığa karşı suç işleyenlerin genel af kapsamına dahil edilmediği belirtildi.

Sudan hükümeti ile ülkenin farklı bölgelerindeki çok sayıdaki silahlı grup, 3 Ekim'de Güney Sudan'ın başkenti Juba'da nihai barış anlaşması imzalamıştı.

Sudan'da 1986 tarihli silah yasasına göre, izinsiz silah ve mühimmat taşıyanlar en az 10 yıl hapis cezasının yanı sıra müebbet hapis ve idama varan cezalara çarptırılabiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Rusya'da Covid-19 nedeniyle can kaybı 612 artarak 68 bine dayandıRusya'da Covid-19 nedeniyle can kaybı 612 artarak 68 bine dayandıBağdat'taki patlamada ölü ve yaralılar varBağdat'taki patlamada ölü ve yaralılar varKudüs davasına Bolivya'dan destek: Jallalla Palestina/Yaşa FilistinKudüs davasına Bolivya'dan destek: Jallalla Palestina/Yaşa FilistinTel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüTel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladı
SIRADAKİ HABER