HaberlerDünyaSudan'da siyonist işgal rejimi ile alınan sözde normalleşme kararı protesto edildi

Sudan'da siyonist işgal rejimi ile alınan sözde normalleşme kararı protesto edildi

Sudan’ın değişik yerlerinde, Başbakan Abdullah Hamduk'un liderliğindeki geçici hükümetin siyonist işgal rejimi ile diplomatik ve ticari ilişkileri başlatma kararı protesto edildi.

Sudan'da siyonist işgal rejimi ile alınan sözde normalleşme kararı protesto edildi

Gösterilere, ülkedeki kötü yaşam koşulları ve ekonomik sorunlardan şikâyetçi çok sayıda Sudanlı katıldı.

Ülkedeki fiyat artışını, hayat pahalılığını ve ekonomik krizi de protesto eden göstericiler, El-Gadarif, Kordofan ve Kuzey Eyalet başta olmak üzere bazı şehirlerde ana caddeleri kapattılar. Gösterilerde, hükümetin siyonist rejim ile sözde normalleşme kararına tepki amacıyla siyonist rejimin sözde bayrakları yakıldı.

Öfkeli göstericiler, Sudan hükümetinin, ABD yönetiminin himayesinde 6 Ocak 2021'de siyonist işgal rejimi ile sözde normalleşme için imzaladığı "Abraham Anlaşması'nı protesto eden sloganlar attı.

Trump, 23 Ekim 2020 Cuma günü Oval Ofis'te yaptığı açıklamada, Sudan'ın da siyonist rejim ile barış yapmak ve ilişkilerini normalleştirmek konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Normalleşme anlaşması sonrası ABD, Sudan'ı teröre destek veren ülkeler listesinden çıkarmıştı.

İLGİLİ HABERLER

BM Myanmar'daki şiddet olaylarını kınadıBM Myanmar'daki şiddet olaylarını kınadıABD'de son 24 saatte 67 bin 819 yeni vaka tespit edildiABD'de son 24 saatte 67 bin 819 yeni vaka tespit edildiMyanmar'da göstericilere ateş açıldı: 18 ölüMyanmar'da göstericilere ateş açıldı: 18 ölüDarbeci Sisi'nin uyardığı gazeteciden haber alınamıyorDarbeci Sisi'nin uyardığı gazeteciden haber alınamıyorTürkiye'nin Tahran Büyükelçisi İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldıTürkiye'nin Tahran Büyükelçisi İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
SIRADAKİ HABER