HaberlerDünyaSri Lanka Müslüman Kongresi Afganistan'daki şiddete son verilmesi çağrısında bulundu

Sri Lanka Müslüman Kongresi Afganistan'daki şiddete son verilmesi çağrısında bulundu

​Sri Lanka Müslüman Kongresi yaptığı açıklamada, Afganistan'da yaşanan saldırıları kınayarak "şiddetin, siyasi hedeflere ulaşmak için İslami bir gerekçesi olmadığını" söyledi.

Sri Lanka Müslüman Kongresi Afganistan'daki şiddete son verilmesi çağrısında bulundu

Sri Lanka Müslüman Kongresi, Afganistan'daki savaşın tüm taraflarını ülkedeki şiddete son vermeye ve barış için çalışmaya çağıran bir bildiri yayımladı.

"Siyasi hedeflere ulaşmayı amaçlayan eylemler; milliyetleri veya dinleri ne olursa olsun ne yazık ki çocuklar ve kadınlar da dahil olmak üzere masum sivilleri hedef alıyor." denilen açıklamada "sürekli yaşanan ve ayrım gözetmeyen saldırıların Afganistan'ın yeni başlayan barış sürecini baltalayacağı ve rayından çıkaracağı endişesi" dile getirildi.

TOLOnews'e göre ülkede yaşanan şiddet olayları sonucunda son 16 günde 87 askeri personel, 42 sivil ve 11 hükümet çalışanı öldürüldü.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER