HaberlerDünyaSri Lanka Müslüman Kongresi Afganistan'daki şiddete son verilmesi çağrısında bulundu

Sri Lanka Müslüman Kongresi Afganistan'daki şiddete son verilmesi çağrısında bulundu

​Sri Lanka Müslüman Kongresi yaptığı açıklamada, Afganistan'da yaşanan saldırıları kınayarak "şiddetin, siyasi hedeflere ulaşmak için İslami bir gerekçesi olmadığını" söyledi.

Sri Lanka Müslüman Kongresi Afganistan'daki şiddete son verilmesi çağrısında bulundu

Sri Lanka Müslüman Kongresi, Afganistan'daki savaşın tüm taraflarını ülkedeki şiddete son vermeye ve barış için çalışmaya çağıran bir bildiri yayımladı.

"Siyasi hedeflere ulaşmayı amaçlayan eylemler; milliyetleri veya dinleri ne olursa olsun ne yazık ki çocuklar ve kadınlar da dahil olmak üzere masum sivilleri hedef alıyor." denilen açıklamada "sürekli yaşanan ve ayrım gözetmeyen saldırıların Afganistan'ın yeni başlayan barış sürecini baltalayacağı ve rayından çıkaracağı endişesi" dile getirildi.

TOLOnews'e göre ülkede yaşanan şiddet olayları sonucunda son 16 günde 87 askeri personel, 42 sivil ve 11 hükümet çalışanı öldürüldü.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER