HaberlerDünyaSputnik V aşı anlaşması Slovakya'da istifaları beraberinde getirdi

Sputnik V aşı anlaşması Slovakya'da istifaları beraberinde getirdi

Slovakya Başbakanı İgor Matovic'in, Rusya ile Sputnik V anlaşmasına varması, iktidar ortaklarının kendileriyle görüşülmediği gerekçesiyle istifalara neden oldu.

Sputnik V aşı anlaşması Slovakya'da istifaları beraberinde getirdi

Slovakya'da OLANO (Sıradan İnsanlar ve Bağımsız Şahsiyetler Partisi), SME-RODİA (Biz Aileyiz), SAS (Özgürlük ve Dayanışma Partisi) ve ZA LUDİ (Halk İçin) partilerinden oluşan koalisyon hükümetinde, Başbakan İgor Matovic'in 1 Mart'ta Rusya ile diğer iktidar ortaklarıyla görüşmeden aşı anlaşması yaptığı gerekçesiyle art arda istifalar gerçekleşti.

SAS Partisi'nden Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Richard Sulik ve ZA LUDİ partisinden Çalışma, Gençlik ve Aile Bakanı Milan Krajniak istifa etmiş ve başbakanı da istifa etmeye çağırmışlardı.

Başbakan Matovic ise dün yaptığı açıklamada, koalisyon ortaklarının bulundukları bakanlıklardan istifa etmeyi kabul etmesi durumunda ülkede istikrarın korunabilmesi için görevinden ayrılacağını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER