HaberlerDünyaSputnik V aşı anlaşması Slovakya'da istifaları beraberinde getirdi

Sputnik V aşı anlaşması Slovakya'da istifaları beraberinde getirdi

Slovakya Başbakanı İgor Matovic'in, Rusya ile Sputnik V anlaşmasına varması, iktidar ortaklarının kendileriyle görüşülmediği gerekçesiyle istifalara neden oldu.

Sputnik V aşı anlaşması Slovakya'da istifaları beraberinde getirdi

Slovakya'da OLANO (Sıradan İnsanlar ve Bağımsız Şahsiyetler Partisi), SME-RODİA (Biz Aileyiz), SAS (Özgürlük ve Dayanışma Partisi) ve ZA LUDİ (Halk İçin) partilerinden oluşan koalisyon hükümetinde, Başbakan İgor Matovic'in 1 Mart'ta Rusya ile diğer iktidar ortaklarıyla görüşmeden aşı anlaşması yaptığı gerekçesiyle art arda istifalar gerçekleşti.

SAS Partisi'nden Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Richard Sulik ve ZA LUDİ partisinden Çalışma, Gençlik ve Aile Bakanı Milan Krajniak istifa etmiş ve başbakanı da istifa etmeye çağırmışlardı.

Başbakan Matovic ise dün yaptığı açıklamada, koalisyon ortaklarının bulundukları bakanlıklardan istifa etmeyi kabul etmesi durumunda ülkede istikrarın korunabilmesi için görevinden ayrılacağını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER