HaberlerDünyaSpaceX: Türksat 5A görevi için hazır

SpaceX: Türksat 5A görevi için hazır

Türksat 5A haberleşme uydusu herhangi bir aksilik olmaz ise SpaceX’in Falcon 9 roket modeliyle tam olarak bugün (8 Ocak) 04.30 itibari ile gönderilecek.

SpaceX: Türksat 5A görevi için hazır

SpaceX'in sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak uydunun kalkışı SpaceX kadar Türkiye için de büyük önem arz ediyor.

Falcon 9 roketin görev sonunda dikey olarak otonom deniz üstü gemisine ineceği ve bu roketin daha önce üç farklı görevde kullanıldığı da aktarılıyor.

Türksat 5A uydusunu uzaya taşıyacak SpaceX'i ait Falcon 9 ile Falcon Heavy roketler ve Dragon kapsülünün yerini alacak roket, insanoğlunun uzaydaki geleceği adına büyük önem arz ediyor. Bu roket üç motoruyla kalkışta tam 11.8 milyon pound itme kuvveti üretilebiliyor. Güç konusunda Saturn V roketi tam ikiye katlayacak ve dünyanın en güçlüsü olacak roket, geçtiğimiz hafta hazırlanan son test prototipi SN8 ile kalkış testine alınmış ve şimdiye kadar bir prototip Starship ile ulaşılan en yüksek noktaya çıkılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

BAE Tel Aviv'de elçilik açıyorBAE Tel Aviv'de elçilik açıyorBurg: İşgal rejiminin Yahudiliğin özüyle çok az ilgisi varBurg: İşgal rejiminin Yahudiliğin özüyle çok az ilgisi varİnsan hakları örgütlerinden Arakanlı Müslümanların eğitimine destek çağrısıİnsan hakları örgütlerinden Arakanlı Müslümanların eğitimine destek çağrısıİran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cihangiri'den "Yaptırım" açıklamasıİran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cihangiri'den "Yaptırım" açıklamasıÇin'de 10 madenci 2 haftadır kurtarılmayı bekliyorÇin'de 10 madenci 2 haftadır kurtarılmayı bekliyor
SIRADAKİ HABER