HaberlerDünyaSomali'deki patlamada 3 sivil öldü 8 kişi yaralandı

Somali'deki patlamada 3 sivil öldü 8 kişi yaralandı

Somali'nin başkenti Mogadişu'nun merkezindeki Wartigli Mahallesinde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, İçişleri Bakanlığı ve Parlamento'nun da içinde bulunduğu güvenlik bölgesinde meydana gelen sabahki patlamada 3 sivil öldü, 8 kişi de yaralandı.

Somali'deki patlamada 3 sivil öldü 8 kişi yaralandı

Mogadişu'daki güvenlik bölgesindeki kontrol noktasında saat 09.10'da bombalı aracın infilak ettirilmesiyle meydana gelen şiddetli patlamada en az 3 sivil hayatını kaybederken 8 sivil de yaralandı.

Güvenlik yetkililerinin verdikleri bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve diğer devlet kurumlarının bulunduğu güvenli bölgedeki bariyeri hızla aşan bomba yüklü aracın polis takibinde olduğu ifade edildi.

Güvenlik Yetkilisi Abdurrahman Muhammed, bomba yüklü aracın patlatıldığı yerin birkaç kilometre öncesinde polis tarafından kovalandığını belirtti.

Muhammed, "Şimdiye kadar aldığımız bilgilere göre 3 sivil öldü ve sekiz kişi yaralandı." dedi.

Güvenlik Yetkilisi, polisin arabayı kovalamakla birçok insanın kaçarak yoldan uzaklaşmasına yol açtığını, böylelikle insanların azaldığı bir anda patlatılan aracın daha fazla can kaybını önlediğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER