HaberlerDünyaSomali'de bir CIA ajanı öldürüldü

Somali'de bir CIA ajanı öldürüldü

​Amerikan medyasında, dün yer alan habere göre bir Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ajanı Somali'de bir çatışma sırasında öldürüldü. İstihbarat ajanının eski bir Navy SEAL görevlisi olduğu belirtildi.

Somali'de bir CIA ajanı öldürüldü

Öldürülen ajanın CIA'nın paramiliter bir kolu olan "Özel Faaliyetler Merkezi" mensubu olduğu ifade edildi.

CIA ajanının "geçen hafta operasyon sırasında çatışmalarda vücuduna isabet eden kurşunlar sebebiyle" öldüğü kaydedildi. CIA, bu ölümün detayları hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Washington, Somali güçlerini eğitmek(!) ve Eş-Şebab örgütüne karşı operasyonlar düzenlemek için Somali'ye 700 kadar asker göndermişti.

Eş-Şebab örgütünün 5 ila 9 bin militana sahip olduğu değerlendiriliyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER