HaberlerDünyaSomali'de bir CIA ajanı öldürüldü

Somali'de bir CIA ajanı öldürüldü

​Amerikan medyasında, dün yer alan habere göre bir Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ajanı Somali'de bir çatışma sırasında öldürüldü. İstihbarat ajanının eski bir Navy SEAL görevlisi olduğu belirtildi.

Somali'de bir CIA ajanı öldürüldü

Öldürülen ajanın CIA'nın paramiliter bir kolu olan "Özel Faaliyetler Merkezi" mensubu olduğu ifade edildi.

CIA ajanının "geçen hafta operasyon sırasında çatışmalarda vücuduna isabet eden kurşunlar sebebiyle" öldüğü kaydedildi. CIA, bu ölümün detayları hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Washington, Somali güçlerini eğitmek(!) ve Eş-Şebab örgütüne karşı operasyonlar düzenlemek için Somali'ye 700 kadar asker göndermişti.

Eş-Şebab örgütünün 5 ila 9 bin militana sahip olduğu değerlendiriliyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER