HaberlerDünyaSomali'de bir CIA ajanı öldürüldü

Somali'de bir CIA ajanı öldürüldü

​Amerikan medyasında, dün yer alan habere göre bir Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ajanı Somali'de bir çatışma sırasında öldürüldü. İstihbarat ajanının eski bir Navy SEAL görevlisi olduğu belirtildi.

Somali'de bir CIA ajanı öldürüldü

Öldürülen ajanın CIA'nın paramiliter bir kolu olan "Özel Faaliyetler Merkezi" mensubu olduğu ifade edildi.

CIA ajanının "geçen hafta operasyon sırasında çatışmalarda vücuduna isabet eden kurşunlar sebebiyle" öldüğü kaydedildi. CIA, bu ölümün detayları hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Washington, Somali güçlerini eğitmek(!) ve Eş-Şebab örgütüne karşı operasyonlar düzenlemek için Somali'ye 700 kadar asker göndermişti.

Eş-Şebab örgütünün 5 ila 9 bin militana sahip olduğu değerlendiriliyor.

İLGİLİ HABERLER

Filistin’de Covid-19 vaka sayısı 173 bin 470’e ulaştıFilistin’de Covid-19 vaka sayısı 173 bin 470’e ulaştıUNRWA: Tüm mültecilerin ücretsiz aşılanmasına çalışıyoruzUNRWA: Tüm mültecilerin ücretsiz aşılanmasına çalışıyoruzHAMAS: Mukaddes Filistin topraklarından taviz vermeyeceğizHAMAS: Mukaddes Filistin topraklarından taviz vermeyeceğizİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 521 artarak 85 bine dayandıİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 521 artarak 85 bine dayandıMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 290 ölümMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 290 ölüm
SIRADAKİ HABER