HaberlerDünyaSoğukların vurduğu ABD'de ölü sayısı 70'i aştı

Soğukların vurduğu ABD'de ölü sayısı 70'i aştı

ABD'yi etkisi altına alan soğuklar nedeniyle ölenlerin sayısı 70'i aştı. Yaşlı insanların cansız bedenlerinin sokaklarda bulunduğu belirtiliyor.

Soğukların vurduğu ABD'de ölü sayısı 70'i aştı

Soğuk havalar nedeniyle enerji sistemlerinin çalışamaz duruma geldiği ve hayatı felç ettiği ABD'de şu ana kadar yaşanan ölüm olaylarının 70'i aştığı bunun 40'tan fazlasının Texas'ta yaşandığı belirtiliyor.

Yetkililer, bazı yaşlı insanların cansız bedenlerinin sokaklarda bulunduğunu bildiriyor.

Texas'taki sağlık yetkilileri son dönemde hipotermi nedeniyle hastaneye gelenlerin sayısının inanılmaz rakamlara ulaştığını belirtiyor.

Yetkililer, önümüzdeki günlerde yiyecek ve su kıtlığıyla karşı karşıya kalınabileceği konusunda da uyardı.

Yerel yardım kuruluşları halka gıda yardımları dağıtmaya başladı. Vatandaşlar kovalarla evlerine su taşımaya çalışırken, marketlerde de rafların neredeyse tamamının boş kaldığı dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacakFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacak
SIRADAKİ HABER