HaberlerDünyaSiyonistlerin Mescid-i Aksa’ya baskınları artarak devam ediyor

Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya baskınları artarak devam ediyor

Geçtiğimiz hafta 170’ten fazla siyonist yerleşimci ve işgal askeri, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya baskınları artarak devam ediyor

Coronavirus bahanesiyle Kudüs dahil işgal altında olan tüm bölgelerdeki geniş çaplı kısıtlamalara rağmen, geçtiğimiz hafta 170 siyonist yerleşimci yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüslü kaynaklar, çok sayıda işgalcinin yoğun güvenlik önlemleri altında mübarek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyip avluda dolaştığını aktardı.

Siyonistler, hemen hemen her gün Kudüs'ün işgalinden sonra anahtarları işgalciler tarafından ele geçirilen el-Meğaribe Kapısı'ndan Mescid-i Aksa’ya girip kışkırtıcı ayinler gerçekleştiriyor.

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri, işgal rejiminin, salgını istismar ederek özellikle Cuma günleri Eski Şehir’deki Kudüslülere yönelik siyasi planları ve kısıtlamaları uyguladığını, siyonist yerleşimcilerin ise bunların tümünden muaf tutulduğunu söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER