HaberlerDünyaSiyonistlerin ablukası altındaki Gazze'ye Covid-19 aşısı henüz ulaşmış değil

Siyonistlerin ablukası altındaki Gazze'ye Covid-19 aşısı henüz ulaşmış değil

Abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki direniş grupları, Filistin Sağlık Bakanlığının gönderdiği Covid-19 aşılarının Gazze’ye ulaşamamasından siyonist işgal rejiminin sorumlu olduğunu açıkladı.

Siyonistlerin ablukası altındaki Gazze'ye Covid-19 aşısı henüz ulaşmış değil

Filistin direniş grupları, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) başta olmak üzere uluslararası kurumlara, söz konusu aşıların Gazze’ye girişine izin verilmesi için acilen harekete geçme ve siyonist işgal rejimine baskı yapma çağrısında bulundu.

Açıklamada, Filistin halkının ve davasının içinde bulunduğu zorluklara karşı koyabilmesi için tam bir ulusal stratejinin oluşturulması ve Filistinli gruplar arasında ulusal uzlaşının sağlanmasının gerekliliğine dikkat çekildi.

Filistinlilerin hayatını zorlaştıran ve yaşam alanlarını daraltan siyonist yerleşimcilerin Mescid-i Aksa ’ya yönelik baskın ve saldırılarında yaşanan artışa işaret eden gruplar, bu minvalde gerçekleştirilen çirkin saldırılara, yeni emrivakilerin dayatılması ve işgal rejimi tarafından desteklenen Yahudileştirme planlarının hızlandırılmasının hedeflendiğini belirtti.

İsrail ile normalleşmenin her türlüsünün lanetlendiği açıklamada, normalleşme anlaşmalarının, Filistin, Kudüs ve İslam ümmetine ihanet manasına geldiği ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, siyonist rejimin, gönderdikleri Covid-19 aşılarının abluka altındaki Gazze Şeridi’ne girişine izin vermediğini bildirmişti.

Açıklamasında Keyle, 2 bin dozluk Rus Sputnik V aşısının, Covid-19 hastaları için ayrılmış yoğun bakım odalarında çalışan sağlık personeli ve acil servislerdeki sağlık çalışanları için Gazze Şeridi’ne gönderildiğini ancak işgal rejiminin buna engel olduğunu ifade etmişti.

İLGİLİ HABERLER

Hindistan son bir ayın günlük Covid-19 vaka sayısında en yüksek sayıyı kaydettiHindistan son bir ayın günlük Covid-19 vaka sayısında en yüksek sayıyı kaydettiErmenistan'da Genelkurmay Başkanı görevine devam edecekErmenistan'da Genelkurmay Başkanı görevine devam edecekBiden pazartesi günü Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin açıklama yapacakBiden pazartesi günü Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin açıklama yapacakMeksika’da çatışma: 5 ölüMeksika’da çatışma: 5 ölüCovid-19 salgınında ölü sayısı Brezilya'da 255 bine Meksika'da 186 bine yaklaştıCovid-19 salgınında ölü sayısı Brezilya'da 255 bine Meksika'da 186 bine yaklaştı
SIRADAKİ HABER