HaberlerDünyaSiyonistler El-Halil'de 100'den fazla zeytin fidanını söktü

Siyonistler El-Halil'de 100'den fazla zeytin fidanını söktü

Hukuksuz ve insanlık dışı saldırılarıyla gündemden düşmeyen siyonist yerleşimciler, El-Halil’in Yatta beldesi yakınlarında Filistinlilere ait 100’den fazla zeytin fidanını söktü.

Siyonistler El-Halil'de 100'den fazla zeytin fidanını söktü

Bir grup siyonist yerleşimci çetenin Yatta’nın doğusundaki Şa’b El-Betm bölgesinde Filistinli Mahmud El-Cebbarin’e ait 100’den fazla zeytin fidanını kökünden söktüğü belirtildi.

İşgal altındaki Filistin topraklarına yerleştirilen siyonist yerleşimciler ve işgal rejimi, buldukları her fırsatta topraklarını terk etmeleri için Yatta ve Mesafir sakinlerine saldırıyor, ev ve araçlarını kundaklıyor, bahçelerini telef ediyor veya hayvanlarına zarar veriyor.

El-Halil vilayetinde 30 binden fazla siyonist yerleşimcinin yaşadığı 50’den fazla yasadışı yerleşim birimi bulunuyor. El-Halil’de Filistinlilere ait topraklar üzerinde son iki yılda 6 yeni yerleşim merkezi kuruldu.

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiErmenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi
SIRADAKİ HABER