HaberlerDünyaSiyonist yerleşimler Filistinlilere saldırıyor

Siyonist yerleşimler Filistinlilere saldırıyor

Filistin'in Batı Şeria bölgesinin güneyindeki El-Halil şehrinin güneyinde bulunan Mesafir Yatta mıntıkasında bir Filistinli ile eşi siyonist yerleşimcilerin saldırısına maruz kalarak yaralandı.

Siyonist yerleşimler Filistinlilere saldırıyor

Mesafir Yatta Köy Meclisi'nin verdiği bilgilere göre Said Alyan Avad adlı Filistinli ile hanımı El-Halil'in güneyindeki Şi'bu'l-Batm mıntıkasında siyonist yerleşimcilerden bir grubun saldırısına maruz kaldı ve her ikisi de yaralandı.

Köy Meclisi, Matzabi Yair Yahudi Yerleşim Merkezi'nde oturan Siyonistlerin, zikredilen çifte taşlarla saldırdıklarını ve saldırıda yaralanan çiftin El-Halil Hükümet Hastanesi'ne kaldırıldığını belirtti.

Filistin'in Batı Şeria bölgesinin ve Kudüs'ün her tarafına inşa edilen yahudi yerleşim merkezlerindeki siyonist yerleşimciler, bu bölgedeki Filistinliler açısından büyük bir tehdit oluşturuyor. Hemen her gün ya kendilerine saldırıyor veya hayvanlarına yahut tarım ürünlerine zarar veriyor, ağaçlarını söküyor, evlerini yakıyorlar.

İşgal askerleri ise siyonist yerleşimci gruplarının saldırılarına engel olmadığı gibi Filistinlilerin kendilerini savunmak için müdahale etmeleri durumunda yerleşimcileri hemen himayelerine alıp Filistinlilere engel oluyorlar.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER