HaberlerDünyaSiyonist yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Siyonist yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Siyonist yerleşimciler, işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında el-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdi.

Siyonist yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Siyonist yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya girmelerinin ardından el-Mağaribe Kapısı’nı kapatan işgalcilern, Filistinlilerden bazılarının kimliklerine Mescid-i Aksa’ya girişleri sırasında el koyduğu belirtildi.

Covid-19 salgını bahanesiyle işgalcilerce 42 gündür kapalı tutulan Mescid-i Aksa bugün Müslüman cemaate yeniden açıldı.

Bu arada, Mescid-i Aksa Hatibi ve Yüksek İslami Heyet Başkanı Şeyh İkrime Sabri, Filistinlilerden ve özellikle de Kudüs kenti sakinlerinden Mescid-i Aksa’yı boş bırakmamalarını istedi.

Şeyh Sabri, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’da namaz kılanların sayısını azaltmak için korona salgını bahanesiyle Eski Belde semtinde kısıtlamalarını artırabileceği uyarısında bulundu.

Salgın bahanesiyle işgal rejimince uzun süredir kapalı tutulan Mescid-i Aksa’nın bugün yeniden açılması sebebiyle Eski Belde semtinde işgal askerlerinin yoğun bir şekilde bulunduğu ifade edildi.

Siyonist Yahudi örgütlerinin ve sözde heykel cemaatlerinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme tehditlerine karşı Kudüslüler de Mescid-i Aksa’ya giderek nöbet tutma çağrısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Myanmar'da göstericilere ateş açılması sonucu 38 kişi öldüMyanmar'da göstericilere ateş açılması sonucu 38 kişi öldüRusya'da Covid-19 nedeniyle 475 kişi daha öldüRusya'da Covid-19 nedeniyle 475 kişi daha öldüİran'dan nükleer anlaşmaya "şartlı" devam kararıİran'dan nükleer anlaşmaya "şartlı" devam kararıCovid-19 vaka sayısı 115 milyonu ölü sayısı 2 milyon 570 bini geçtiCovid-19 vaka sayısı 115 milyonu ölü sayısı 2 milyon 570 bini geçtiFilistin'de seçimlerin engellenmesi riskine karşı "acil eylem planı" hazırlandıFilistin'de seçimlerin engellenmesi riskine karşı "acil eylem planı" hazırlandı
SIRADAKİ HABER