HaberlerDünyaSiyonist yerleşimciler işgal ettikleri Filistin topraklarında Müslümanlara saldırıyor

Siyonist yerleşimciler işgal ettikleri Filistin topraklarında Müslümanlara saldırıyor

Dünyanın muhtelif yerlerinden işgal altındaki Filistin topraklarına getirilen siyonist yerleşimciler, Filistin topraklarını işgal etmekle kalmayıp, Filistinlilerin evlerine ve araçlarına yönelik saldırılarını da sürdürüyor.

Siyonist yerleşimciler işgal ettikleri Filistin topraklarında Müslümanlara saldırıyor

İşgal ordusunun koruması eşliğinde onlarca siyonist yerleşimci, el-Lebenu’ş-Şarkiyye beldesi yakınında yoldan geçen Filistinlilere saldırdı.

Belde yakınındaki bir yerleşim merkezinden onlarca siyonist yerleşimci, ana caddede toplanarak Filistinlilere taş atıp evlerine saldırdı.

İşgal ordusunun koruması altındaki siyonist yerleşimciler, son günlerde işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde, Filistinlilere ve mülklerine yönelik saldırılarını artırdı.

Her geçen gün saldırıların artmasıyla işgal altındaki Batı Şeria’da Filistinliler, artık ne evlerinde ne de yollarda kendilerini güvende hissediyor.

Filistinlilere ait mülkleri hedef alan saldırılarla gündeme gelen siyonist Yahudi örgüt "Bedel Ödetme", işgal altındaki Kudüs ve Batı Şeria'nın yanı sıra Filistinlilere ait köy ve beldelerinde de benzer saldırılar gerçekleştiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda bulunan tüm Yahudi yerleşim merkezleri yasa dışı kabul ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

İran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinİran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyorTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyorFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 316 ölüm bildirdiFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 316 ölüm bildirdiTrump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdiTrump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdiYunanistan İyon Denizi'ndeki kara sularını 12 mile çıkardıYunanistan İyon Denizi'ndeki kara sularını 12 mile çıkardı
SIRADAKİ HABER