HaberlerDünyaSiyonist yerleşimciler işgal ettikleri Filistin topraklarında Müslümanlara saldırıyor

Siyonist yerleşimciler işgal ettikleri Filistin topraklarında Müslümanlara saldırıyor

Dünyanın muhtelif yerlerinden işgal altındaki Filistin topraklarına getirilen siyonist yerleşimciler, Filistin topraklarını işgal etmekle kalmayıp, Filistinlilerin evlerine ve araçlarına yönelik saldırılarını da sürdürüyor.

Siyonist yerleşimciler işgal ettikleri Filistin topraklarında Müslümanlara saldırıyor

İşgal ordusunun koruması eşliğinde onlarca siyonist yerleşimci, el-Lebenu’ş-Şarkiyye beldesi yakınında yoldan geçen Filistinlilere saldırdı.

Belde yakınındaki bir yerleşim merkezinden onlarca siyonist yerleşimci, ana caddede toplanarak Filistinlilere taş atıp evlerine saldırdı.

İşgal ordusunun koruması altındaki siyonist yerleşimciler, son günlerde işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde, Filistinlilere ve mülklerine yönelik saldırılarını artırdı.

Her geçen gün saldırıların artmasıyla işgal altındaki Batı Şeria’da Filistinliler, artık ne evlerinde ne de yollarda kendilerini güvende hissediyor.

Filistinlilere ait mülkleri hedef alan saldırılarla gündeme gelen siyonist Yahudi örgüt "Bedel Ödetme", işgal altındaki Kudüs ve Batı Şeria'nın yanı sıra Filistinlilere ait köy ve beldelerinde de benzer saldırılar gerçekleştiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda bulunan tüm Yahudi yerleşim merkezleri yasa dışı kabul ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER