HaberlerDünyaSiyonist sevicisi Sisi’den ihanet kervanına katılan Fas'a övgü(!)

Siyonist sevicisi Sisi’den ihanet kervanına katılan Fas'a övgü(!)

​Mısır'ın sözde Cumhurbaşkanı darbeci Abdulfettah es-Sisi, ABD’nin arabuluculuğuyla Fas ile Siyonist işgal rejimi arasındaki ilişkileri "normalleştirme"(!) adına varılan antlaşmayı takdir ettiğini belirtti.

Siyonist sevicisi Sisi’den ihanet kervanına katılan Fas'a övgü(!)

Darbeci Sisi, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Fas ve israilin aralarındaki ilişkileri ABD himayesi altında normalleştirmeyi kabul eden önemli gelişmeyi büyük bir ilgiyle takip ettim. Bölgemizde daha fazla istikrar ve bölgesel iş birliği sağlayacağı için bu önemli adıma değer veriyorum” ifadelerini kullandı.

Fas; BAE, Bahreyn ve Sudan'dan sonra ihanet kervanına katılan 4'üncü Arap ülkesi oldu

Filistin yönetimi ile siyonistler arasında 1993 yılında varılan Oslo Anlaşması akabinde Fas ve işgal rejimi arasında düşük düzeyde ilişki başlamıştı. Ancak 2002'de 2'inci İntifada'nın başlamasıyla Fas, tek taraflı olarak ilişkileri askıya almıştı.

Uzun süredir başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Arap ülkeleri ile siyonistler arasında perde arkasından yürütülen gizli süreç, Trump'ın ağustos ayında BAE, Eylül ayında da Bahreyn'in işgal rejimi ile ihanet anlaşmasına vardığını duyurmasıyla açığa çıkmıştı. Sudan da bu "normalleşme" ihanetine katılmıştı.

Trump, dün de Fas ve işgal rejiminin tam diplomatik ilişki kurulmasına yönelik anlaşmaya vardığını ve Batı Sahra'da Fas'ın hakimiyetini tanıdıklarına dair bir bildirge imzaladığını Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Fas Kralı da işgal rejimi ile ilişkilerin en yakın zamanda başlayacağını açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejimi Filistin’de bir camiyi yıktıSiyonist işgal rejimi Filistin’de bir camiyi yıktıDanimarka vizon çiftliği sahiplerine tazminat ödeyecekDanimarka vizon çiftliği sahiplerine tazminat ödeyecekRusya salgında son ayların en düşük vaka sayısını kaydettiRusya salgında son ayların en düşük vaka sayısını kaydettiBrezilya'da Covid-19'a bağlı can kayıpları artıyorBrezilya'da Covid-19'a bağlı can kayıpları artıyorAlmanya'da salgın nedeniyle can kaybı 982 artarak 54 bine yaklaştıAlmanya'da salgın nedeniyle can kaybı 982 artarak 54 bine yaklaştı
SIRADAKİ HABER