HaberlerDünyaSiyonist örgütten Mescid-i Aksa'ya 'toplu baskın' çağrısı

Siyonist örgütten Mescid-i Aksa'ya 'toplu baskın' çağrısı

"Tapınak Grupları" olarak adlandırılan siyonist örgüt, Purim Bayramı bahanesiyle bugün mübarek Mescid-i Aksa’ya toplu bir baskın düzenlemeye hazırlanıyor.

Siyonist örgütten Mescid-i Aksa'ya 'toplu baskın' çağrısı

Siyonist gruplar, işgalci yerleşimcileri ve destekçilerini Purim bayramını kutlamak için Mescid-i Aksa’ya topluca saldırmaya davet etti.

Siyonist Tapınak (Heykel) grupları, kutsallığı veya dini bir önemi olmasa da her tarihi veya dini olayı, Mescid-i Aksa’yı Yahudileştirme ve işgal etme planları için istismar ediyor.

Siyonist yerleşimciler, işgal polisinin katkı ve koruması eşliğinde cuma ve cumartesi hariç haftanın her günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki sefer Mescid-i Aksa'ya gruplar halinde baskın düzenliyor ve sözde "Tapınak" hakkında kışkırtıcı ayinler yapıyorlar.

Mescid-i Aksa'yı yıkıp, yerine sözde Süleyman Mabedi'ni inşa etmeyi planlayan siyonist Heykel Örgütleri, işgal rejiminin himayesinde resmi olarak faaliyet gösteriyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER