HaberlerDünyaSiyonist Netanyahu: "Çok yakında yeni normalleşme anlaşmaları imzalayacağız"

Siyonist Netanyahu: "Çok yakında yeni normalleşme anlaşmaları imzalayacağız"

Siyonist işgal rejimi sözde Başbakanı Binyamin Netanyahu, başka Arap ve İslam ülkelerinin beklenenden daha kısa sürede ülkesiyle normalleşme sürecine gireceğini söyledi.

Siyonist Netanyahu: "Çok yakında yeni normalleşme anlaşmaları imzalayacağız"

Siyonist  Netanyahu yaptığı açıklamada, “Beklenilenden çok fazla sayıda ve çok yakın zamanda birçok ülke ile daha normalleşme antlaşmalarının imzalandığını göreceğiz.” dedi.

Endonezya ve Umman’ın siyonist işgal rejimi ile sözde normalleşme anlaşmaları imzalayacağına dair iddiaların ortaya atıldığı bir zamanda siyonist Netanyahu tarafından çarpıcı bir açıklama yapıldı.

Bu açıklama, 20 yıllık bir aradan sonra aralarında yeniden diplomatik ilişkilerin kurulmasını öngören antaşmayı kutlamak amacıyla Fas'a giden siyonist işgal rejimden bir heyetin geri dönüşünden bir gün sonra geldi.

Netanyahu, ABD’nin BM daimî temsilcisi Kelly Craft ve siyonist rejiminin BM daimî temsilcisi Gilad Erdan ile yaptığı görüşmede, “Arap ülkelerini görüyorsunuz. Bazıları zaten geldi, diğerleri de geliyor.” ifadelerini kullandı.

Siyonist rejimin İstihbarat Bakanı Eli Cohen ise, Endonezya, Umman, Moritanya, Nijer, Suudi rejimi ve adını açıklamadığı başka bir Asya ülkesinin de kendileriyle normalleşme antlaşmaları imzalayacağını iddia etti.

The Jerusalem Post gazetesinin diplomatik bir kaynağa dayandırdığı bir haberde, Endonezya ve Umman ile siyonist rejim arasında yapılan görüşmelerin ileri bir aşamaya ulaştığı ve bu ülkelerin siyonist işgalcilerle diplomatik ilişki kurma ihtimalinin çok yüksek olduğu iddia edildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER