HaberlerDünyaSiyonist Netanyahu: "Çok yakında yeni normalleşme anlaşmaları imzalayacağız"

Siyonist Netanyahu: "Çok yakında yeni normalleşme anlaşmaları imzalayacağız"

Siyonist işgal rejimi sözde Başbakanı Binyamin Netanyahu, başka Arap ve İslam ülkelerinin beklenenden daha kısa sürede ülkesiyle normalleşme sürecine gireceğini söyledi.

Siyonist Netanyahu: "Çok yakında yeni normalleşme anlaşmaları imzalayacağız"

Siyonist  Netanyahu yaptığı açıklamada, “Beklenilenden çok fazla sayıda ve çok yakın zamanda birçok ülke ile daha normalleşme antlaşmalarının imzalandığını göreceğiz.” dedi.

Endonezya ve Umman’ın siyonist işgal rejimi ile sözde normalleşme anlaşmaları imzalayacağına dair iddiaların ortaya atıldığı bir zamanda siyonist Netanyahu tarafından çarpıcı bir açıklama yapıldı.

Bu açıklama, 20 yıllık bir aradan sonra aralarında yeniden diplomatik ilişkilerin kurulmasını öngören antaşmayı kutlamak amacıyla Fas'a giden siyonist işgal rejimden bir heyetin geri dönüşünden bir gün sonra geldi.

Netanyahu, ABD’nin BM daimî temsilcisi Kelly Craft ve siyonist rejiminin BM daimî temsilcisi Gilad Erdan ile yaptığı görüşmede, “Arap ülkelerini görüyorsunuz. Bazıları zaten geldi, diğerleri de geliyor.” ifadelerini kullandı.

Siyonist rejimin İstihbarat Bakanı Eli Cohen ise, Endonezya, Umman, Moritanya, Nijer, Suudi rejimi ve adını açıklamadığı başka bir Asya ülkesinin de kendileriyle normalleşme antlaşmaları imzalayacağını iddia etti.

The Jerusalem Post gazetesinin diplomatik bir kaynağa dayandırdığı bir haberde, Endonezya ve Umman ile siyonist rejim arasında yapılan görüşmelerin ileri bir aşamaya ulaştığı ve bu ülkelerin siyonist işgalcilerle diplomatik ilişki kurma ihtimalinin çok yüksek olduğu iddia edildi.

İLGİLİ HABERLER

Çin'deki madenden 10 kişinin cesedine ulaşıldıÇin'deki madenden 10 kişinin cesedine ulaşıldıHazreti İbrahim Camii’ndeki restorasyon çalışmaları siyonistler tarafından engelleniyorHazreti İbrahim Camii’ndeki restorasyon çalışmaları siyonistler tarafından engelleniyorFransa Bilim Konseyi Başkanı: Mutasyonlar oyunun kurallarını değiştirdiFransa Bilim Konseyi Başkanı: Mutasyonlar oyunun kurallarını değiştirdiUluslararası Af Örgütü: Mısır'da hakları ihlal edilen mahpusların hayatı tehlikedeUluslararası Af Örgütü: Mısır'da hakları ihlal edilen mahpusların hayatı tehlikedeİran'da Covid-19 salgınında 89 vefat ve 6 bin yeni vakaİran'da Covid-19 salgınında 89 vefat ve 6 bin yeni vaka
SIRADAKİ HABER