HaberlerDünyaSiyonist medyaya göre Umman ve Suudi rejimi de "normalleşecek"

Siyonist medyaya göre Umman ve Suudi rejimi de "normalleşecek"

Siyonistlere ait medya organları, Umman Sultanlığı'nın Fas'tan sonra siyonist işgal rejimiyle ilişkileri "normalleştirecek" Arap ülkesi olacağı iddiasında bulundu.

Siyonist medyaya göre Umman ve Suudi rejimi de "normalleşecek"

Yine aynı iddiaya göre, Suudi rejiminin de Biden'ın göreve gelmesinden önce işgal rejimiyle ilişkileri "normalleştiren" Arap ülkeleri listesine dahil olacağı ileri sürüldü.

Genel İbrani Radyosu'nda; "israil'deki siyasi kesimlerin kanaatine göre Riyad yönetiminin veliaht prens Muhammed bin Selman ile Netanyahu arasında gerçekleşen görüşmeyi gizlemesine rağmen Suudiler, kendileri bizzat 'barış' işlemini gerçekleştirmeden önce bazı Arap ülkelerinin ilişkileri normalleştirmeyi kabul etmiş olmasını arzuluyor" denildi.

Radyo, bu sebepten dolayı Suudi rejiminin Rabat ile Waşington arasında irtibatın kurulmasında perdelerin arkasında önemli rol oynadığını ve Fas'ı ilişkileri normalleştirmeyi kabul ettiğini açıklamaya teşvik ettiğini ileri sürdü.

Radyo ayrıca işgal yönetimindeki bir üst düzey yetkilinin şöyle söylediği iddiasında bulundu: "İlişkileri normalleştirmeleri için muhtelif İslam ülkeleriyle görüşmeler de devam etmektedir. Bunların başında da Pakistan ve Endonezya'nın yanı sıra Nijer, Mali, Cibuti, Moritanya, Komor Adaları, Brunei, Bangladeş ve Maldiv Cumhuriyeti yer alıyor."

Netanyahu, Ekim 2018'de Umman Sultanlığı'nı ziyaret etmiş ve o zamanki sultan Kâbus bin Said'le görüşme yapmıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER