HaberlerDünyaSiyonist işgalciler Mescid-i Aksa görevlisinin evini yıktı

Siyonist işgalciler Mescid-i Aksa görevlisinin evini yıktı

Siyonist işgalciler, Kudüs’ün el-İseviyye beldesinde Mescid-i Aksa muhafızlarından Alyan ailesine ait evi yıktı.

Siyonist işgalciler Mescid-i Aksa görevlisinin evini yıktı

Kudüs’teki yerel kaynaklar, yıkım kararının tebliğ edilmesinden yaklaşık 24 saat sonra işgal askerlerinden büyük bir birliğin askeri buldozer eşliğinde bölgeye baskın düzenlediğini ve Mescid-i Aksa muhafızlarından Fadi Ali Alyan’a ait evi yıktığını belirtti.

Alyan, siyonist işgalcilerin, ruhsatlı evlerini yıkmakla kendisinin Mescid-i Aksa’da çalışmasını önlemeyi hedeflediğini belirtti.

Mescid-i Aksa muhafızı Fadi Ali Alyan, siyonist yerleşimcilerin baskınlarını engellediği ve işgal askerlerinin ibadethanelere yaptığı saygısızlığı protesto ettiği bahanesiyle daha önce birkaç kez alıkonulup Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırılmıştı.

Siyonist işgalciler, Kudüs'ün el-İseviyye beldesine hemen hemen her gün baskın düzenliyor, hukuksuz olmasına rağmen evlerde arama çalışmaları yürütüyor. Aramalar esnasında Filistinlilerin özel eşyalarına da ciddi şekilde zarar veriyor. Bu yüzden el-İseviyye beldesi sürekli olarak işgalcilerle Filistinli gençler arasında çatışmalara ve gerilimlere sahne oluyor.

İşgal altındaki Kudüs'te Filistinlilere imar izni konusunda zorluk çıkaran ve Filistinlilerin yaptığı imar izni başvurularının tamamına yakınını reddeden işgalciler, Filistinlilere ait yüzlerce evi "ruhsatsız" olduğu iddiasıyla yıkma tehdidinde bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER