HaberlerDünyaSiyonist işgalciler Filistinlilere ait araziye el koymaya çalışıyor

Siyonist işgalciler Filistinlilere ait araziye el koymaya çalışıyor

Filistinli gençlerden bir grup dün akşam Kudüs’e bağlı Silvan beldesinde Yahudi mahallesine dönüşen evlerin arasındaki bir araziye el koymaya çalışan Siyonist işgalcilere engel oldu.

Siyonist işgalciler Filistinlilere ait araziye el koymaya çalışıyor

Filistinli gençlerin geçtiğimiz günlerde dolaylı yollarla Yahudilere satılan evlerin arasında kalan ve Yahudi yerleşimcilerin el koymak istediği arazide nöbet tuttuklarını, işgal askerlerinin Yahudi yerleşimcileri korumak için bölgede geniş önlemler aldığı belirtildi.

İşgal belediyesi, Silvan beldesi el-Bustan Mahallesi’ndeki yüzlerce evi yıkmayı, bölgede “Tevrat bahçesi” inşa etmeyi ve Yahudi yerleşim projelerini hayata geçirmeyi planlıyor.

İşgal rejimi mahkemesi yaklaşık 12 yıl önce el-Bustan Mahallesi’nin kaldırılmasına karar vermişti.

İşgal belediyesi, Silvan beldesi sakinlerinin el-Bustan Mahallesi’nde kurduğu eylem çadırını yasa dışı olduğu iddiasıyla kaldırdı fakat belde sakinleri çadırı yeniden kurdu.

İşgal rejimi, Mescid-i Aksa’nın güneyinde yer alan Silvan beldesi sakinlerini göçe zorlayarak evlerine ve arazilerine el koymaya çalışıyor.

Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutla inşa eden işgal yönetimi, Filistinlilerin evlerini ve iş yerlerini de ruhsatsız inşa edildikleri bahanesiyle yıkıyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER