HaberlerDünyaSiyonist işgal rejiminin zindanlarındaki Filistinli esirlerin dramı

Siyonist işgal rejiminin zindanlarındaki Filistinli esirlerin dramı

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti tarafından yapılan açıklamaya göre, Filistinli esirlerin şiddetli soğuktan muzdarip olduklarını, yiyecekten yoksun bırakıldıklarını ve boş su kaplarında ihtiyaçlarını giderdiklerini aktardı.

Siyonist işgal rejiminin zindanlarındaki Filistinli esirlerin dramı

Esirlerin kaldığı hapishanelerin koşullarının insanlık için utanç verici olduğunu belirten Heyet, 22 esirin hijyen eksikliği, vücutlarını yiyip bitiren şiddetli soğuklar ve yetersiz yiyecek problemleriyle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Hapishane temizliğine önem verilmediğine, kötü kokuların her yeri sardığına, koğuşların küçük ve kalabalık olduğuna, yemeklerin de doyuruculuktan uzaklığına dikkat çekilen açıklamada, kışlık kıyafet ve battaniyelerin temin edilmediği ayrıca tuvaletlerin bozuk olmasından ötürü esirlerin boş plastik su kaplarında ihtiyaçlarını gidermek zorunda bırakıldıklarına yer verildi.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, işgal zindanlarındaki durumun kelimelerle ifade edilemeyecek kadar kötü, koşulların tehlikeli ve içler acısı olduğunu, bu nedenle de uluslararası sivil toplum kuruluşlarının bu dramı durdurmak için acilen harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

Filistin Esirler Kulübü, işgal zindanlarında kasım ayına kadar, 41’i kadın, 170’i çocuk ve 380’i idari tutuklu olmak üzere yaklaşık 4.400 Filistinli esir bulunduğunu bildirdi.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de güvenlik güçleri olası silahlı gösteriler için teyakkuzdaABD'de güvenlik güçleri olası silahlı gösteriler için teyakkuzdaİran son 24 saatte 6 bin Covid-19 vakası ve 86 ölüm bildirdiİran son 24 saatte 6 bin Covid-19 vakası ve 86 ölüm bildirdiKKTC 31 Ocak’a kadar karantinada kalacakKKTC 31 Ocak’a kadar karantinada kalacakCovid-19 vaka sayısı dünya genelinde 95 milyonu geçtiCovid-19 vaka sayısı dünya genelinde 95 milyonu geçti Dağıstan'da yüzlerce kişi sudan zehirlendiDağıstan'da yüzlerce kişi sudan zehirlendi
SIRADAKİ HABER