HaberlerDünyaSiyonist işgal rejiminin baskın zulmü sınır tanımıyor

Siyonist işgal rejiminin baskın zulmü sınır tanımıyor

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal rejimi, gece saatlerinden itibaren başlattığı baskınlarda, aralarında HAMAS liderlerinden Hasan Verdiyan'ın oğlu olmak üzere 14 Filistinliyi alıkoyarak evlerine zarar verdi.

Siyonist işgal rejiminin baskın zulmü sınır tanımıyor

Siyonist işgal rejimi birimleri, Beytlahim'in doğusundaki Hendaze bölgesinde HAMAS'ın seçimlerde aday gösterdiği isimlerden biri olan esir Hasan Verdiyan'ın evine baskın düzenledi ve evde arama yaparak oğlu Mahmud Verdiyan'ı alıkoydu.

Esir Hasan Verdiyan'ın evine baskın düzenleyen işgalci siyonistlerin barbarca davrandığı, kasıtlı olarak evi tahrip edip eşyalara zarar verdiği belirtildi.

İşgal rejimi zindanlarında 20 yıldan fazla esir tutulan HAMAS liderlerinden Hasan Verdiyan, "Buluşma Yerimiz Kudüs" listesinden aday gösterildikten sonra geçen hafta yeniden alıkonulmuştu.

Baskınlarına sabah saatlerine kadar devam eden işgal rejimi birimleri, Beytlahim'in doğusundaki Harmele köyünde, yaşları 22 ila 24 arasında değişen 4 Filistinlinin evine baskın düzenleyerek onları işkence merkezlerine götürdü.

El-Halil'in kuzeyindeki Beyt Ummer beldesine düzenlenen baskın sırasında ise Filistinli mücahitler ile işgal rejimi birimleri arasında çatışma çıktığı ve işgalcilerin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan çok sayıda kişinin etkilendiği kaydedildi.

Kudüs'ün kuzeydoğusundaki el-İseviyye köyüne de baskın düzenleyen siyonist işgalcilerin burada 3, Ramallah'ta 2, Cenin'in güneyindeki Kabatiye beldesinde de 4 Filistinliyi alıkoyduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER