HaberlerDünyaSiyonist işgal rejiminin alıkoyduğu Filistinli ikiz çocuğa kötü muamele

Siyonist işgal rejiminin alıkoyduğu Filistinli ikiz çocuğa kötü muamele

​Nablus'ın kuzeyinde bulunan tarihi Sebastiya beldesi sakinlerinden henüz çocuk yaştaki esir ikiz kardeşlerin, işgal zindanlarında maruz kaldığı insanlık dışı koşullara ışık tutuldu.

Siyonist işgal rejiminin alıkoyduğu Filistinli ikiz çocuğa kötü muamele

İkiz kardeşlerin avukatlarıyla görüşen Esirler ve Özgürleştirilenlerin İşleri Heyeti, alıkoyma sürecinde işgal güçleri tarafından karşı karşıya kaldıkları acı gerçekleri aktardı.

Heyet, ikiz kardeşlerin avukatlarının kendilerine anlattıklarını şöyle aktardı: "Evin önünde ellerimizi arkadan bağladılar, gözlerimizi kapattılar sonra bizleri askeri araca bindirdiler. Önce bir Yahudi yerleşim bölgesine götürüldük. Oradan da Nablus’un güneyinde bulunan Huvara gözaltı merkezine nakledildik. 16 gün boyunda Huvara Hapishanesinde dar bir hücrede tutulduk. Buradaki hayat cehennem gibiydi. Yemekler yenilemeyecek kadar kötüydü. Görevlilerin muamelesi son derece acımasızdı. Hücrede kaldığımız 16 günlük süre zarfında bir defa dahi duş almak için banyoya gitmemize izin vermediler. 16 gün boyunda iç çamaşırları dahil elbiselerimizi değiştiremedik. Hücre çok soğuktu, bize sadece kirli ve yıpranmış bir battaniye verdiler. Odanın zemini ve duvarları kirli, rutubetli ve bir o kadar küf kokuyor. Hayatımızın en kötü günlerini orada yaşadık."

Diğer taraftan Siyonist işgal rejimine ait Damon zindanında tutulan ve sayıları 20'yi bulan Filistinli çocuk esirlerin de çok kötü şartlarda tutuldukları ifade edildi.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER