HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi ve Fas arasında "ihanet" anlaşması

Siyonist işgal rejimi ve Fas arasında "ihanet" anlaşması

Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Sudan'ın ardından siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini normalleştiren dördüncü Arap ülkesi Fas da "ihanet anlaşması"na imza attı.

Siyonist işgal rejimi ve Fas arasında "ihanet" anlaşması

Siyonist işgal rejimi ile Fas arasında, diplomatik ilişkilerin normalleşmesi kapsamında; diplomatik ve hizmet pasaportu hamillerinin vizeden muaf tutulması, sivil havacılık, su kaynaklarının inovasyonu ve geliştirilmesi ile maliye ve yatırım alanında işbirliğini öngören 4 anlaşma imzalandı.

Siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini normalleştiren dördüncü Arap ülkesi Fas'a Tel Aviv'den ilk doğrudan ticari uçuş da dün gerçekleştirildi. Fas Kralı VI. Muhammed, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner eşliğindeki işgal rejimi heyetini kabul etti.

Fas, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Sudan'ın ardından siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini sözde normalleştiren dördüncü Arap ülkesi oldu. Yapılan anlaşmalar Filistin tarafından tepki ile karşılanırken "Filistin davasına" ihanet edildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER