HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi ve Fas arasında "ihanet" anlaşması

Siyonist işgal rejimi ve Fas arasında "ihanet" anlaşması

Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Sudan'ın ardından siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini normalleştiren dördüncü Arap ülkesi Fas da "ihanet anlaşması"na imza attı.

Siyonist işgal rejimi ve Fas arasında "ihanet" anlaşması

Siyonist işgal rejimi ile Fas arasında, diplomatik ilişkilerin normalleşmesi kapsamında; diplomatik ve hizmet pasaportu hamillerinin vizeden muaf tutulması, sivil havacılık, su kaynaklarının inovasyonu ve geliştirilmesi ile maliye ve yatırım alanında işbirliğini öngören 4 anlaşma imzalandı.

Siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini normalleştiren dördüncü Arap ülkesi Fas'a Tel Aviv'den ilk doğrudan ticari uçuş da dün gerçekleştirildi. Fas Kralı VI. Muhammed, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner eşliğindeki işgal rejimi heyetini kabul etti.

Fas, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Sudan'ın ardından siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini sözde normalleştiren dördüncü Arap ülkesi oldu. Yapılan anlaşmalar Filistin tarafından tepki ile karşılanırken "Filistin davasına" ihanet edildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER