HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi ve Fas arasında "ihanet" anlaşması

Siyonist işgal rejimi ve Fas arasında "ihanet" anlaşması

Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Sudan'ın ardından siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini normalleştiren dördüncü Arap ülkesi Fas da "ihanet anlaşması"na imza attı.

Siyonist işgal rejimi ve Fas arasında "ihanet" anlaşması

Siyonist işgal rejimi ile Fas arasında, diplomatik ilişkilerin normalleşmesi kapsamında; diplomatik ve hizmet pasaportu hamillerinin vizeden muaf tutulması, sivil havacılık, su kaynaklarının inovasyonu ve geliştirilmesi ile maliye ve yatırım alanında işbirliğini öngören 4 anlaşma imzalandı.

Siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini normalleştiren dördüncü Arap ülkesi Fas'a Tel Aviv'den ilk doğrudan ticari uçuş da dün gerçekleştirildi. Fas Kralı VI. Muhammed, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner eşliğindeki işgal rejimi heyetini kabul etti.

Fas, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Sudan'ın ardından siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini sözde normalleştiren dördüncü Arap ülkesi oldu. Yapılan anlaşmalar Filistin tarafından tepki ile karşılanırken "Filistin davasına" ihanet edildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçtiİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçtiABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 431 bini geçtiABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 431 bini geçtiFransa'da öğretmenler grev başlattı Fransa'da öğretmenler grev başlattıİran Sputnik V aşısının kullanımına onay verdiİran Sputnik V aşısının kullanımına onay verdiEski ABD Dışişleri Bakanı Clinton PKK propagandasına sponsor olduEski ABD Dışişleri Bakanı Clinton PKK propagandasına sponsor oldu
SIRADAKİ HABER