HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi sembol isimleri hedef alarak Kudüs'ü Yahudileştirmeyi amaçlıyor

Siyonist işgal rejimi sembol isimleri hedef alarak Kudüs'ü Yahudileştirmeyi amaçlıyor

​Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı İkrime Sabri, işgal güçlerinin, Kudüs’ün önde gelen sembol isimlerini hedef almakla, Kudüs’ü tamamen Yahudileştirmeyi, Mescid-i Aksa hâkimiyetini ve kontrolünü ele geçirmeyi amaçlandığı vurguladı.

Siyonist işgal rejimi sembol isimleri hedef alarak Kudüs'ü Yahudileştirmeyi amaçlıyor

Eski Kudüs-Filistin Müftüsü olan Şeyh Sabri, işgal güçlerinin, Kudüslülere yönelik  alıkoyma, sınır dışı etme, evlerini yıkma ve Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma gibi çeşitli saldırgan politikalar kullandığını belirtti.

Şeyh Sabri, tüm Kudüslüleri meşru haklarına bağlı kalmaya ve dünyanın onları duyabilmesi için seslerini yükseltmeye davet etti.

İşgal güçlerinin ihlallerini ve gayrimeşru uygulamalarını sürdürmesinin, Arapların ve Müslümanların sessiz kalmasından kaynaklandığına dikkat çeken Şeyh Sabri, İslam alemine, aralarındaki ihtilaflı meseleleri ve çekişmeleri bir kenara bırakarak Kudüs'e doğru yönelmelerini talep etti.

Şeyh Sabri, yaklaşan Filistin seçimlerinden Kudüs'ü önemseyen ve savunan yeni şahsiyetlerin ortaya çıkmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

Siyonist İşgal Mahkemeleri, 3 Mart Çarşamba günü Şeyh Raid Salah'ın hücrede alıkonulmasını  6 ay daha uzatılmasına karar verdi. Ayrıca eski Kudüs Bakanı Halid Ebu Arafe'nin de alıkonulma süresini 4 ay daha uzattı.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER