HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi ocak ayında 93’ü çocuk 456 Filistinliyi esir aldı

Siyonist işgal rejimi ocak ayında 93’ü çocuk 456 Filistinliyi esir aldı

Esir ve insan hakları alanında faaliyet gösteren kurumlar, işgal rejiminin geçtiğimiz ocak ayındaki tutuklamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Siyonist işgal rejimi ocak ayında 93’ü çocuk 456 Filistinliyi esir aldı

2021 yılının başından bu yana işgal rejimi, kadın, çocuk ve yaşlı demeden her yaştan Filistinliyi alıkoyarken, uluslararası sözleşmelerle hakları koruma altına alınan esirlere yönelik her türlü gayrimeşru politikayı uyguluyor.

Söz konusu açıklamaya göre, siyonist işgal rejimi Ocak 2021’de 93'ü çocuk ve 11'i kadın olmak üzere toplam 456 Filistinliyi esir aldı.

İnsan hakları savunucusu kurumlar, 2021 Ocak ayı itibariyle hâlihazırda işgal zindanlarında, aralarında 37’si kadın, 140’ı çocuk ve 450’si idari tutuklu olmak üzere yaklaşık 4 bin 500 Filistinli esir bulunduğuna dikkat çekti.

Filistin’deki resmi verilere göre, siyonist işgal rejimi 1967'den bu yana yaklaşık 1 milyon Filistinliyi esir aldı. Bunlardan 73'ü işkence, 71'i tıbbi ihmal, 75'i gözaltına alındıktan sonra kasten öldürülme, 7'si zindanda doğrudan ateş açılma sonucu hayatını kaybetti.

İLGİLİ HABERLER

İsviçre, burka yasağı için referanduma gidecekİsviçre, burka yasağı için referanduma gidecekGüney Sudan'da yolcu uçağı düştüGüney Sudan'da yolcu uçağı düştüABD'de göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 15 ölüABD'de göçmenleri taşıyan araç kaza yaptı: 15 ölüSiyonist işgal rejiminin alıkoyduğu Filistinli ikiz çocuğa kötü muameleSiyonist işgal rejiminin alıkoyduğu Filistinli ikiz çocuğa kötü muameleABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 515 bine dayandıABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 515 bine dayandı
SIRADAKİ HABER