HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi Mescid-i Aksa’yı ele geçirmek amacıyla emrivaki yapıyor

Siyonist işgal rejimi Mescid-i Aksa’yı ele geçirmek amacıyla emrivaki yapıyor

Filistin Parlamentosu Kudüs ve Mescid-i Aksa Komitesi Başkanı Ahmed Ebu Halebiyye, işgalcilerin, Kudüs'e yönelik saldırılarını sürdürerek Mescid-i Aksa'yı kontrol etmede üstünlük sağlayacak yeni bir statüko dayatmasında bulunduğunu vurguladı.

Siyonist işgal rejimi Mescid-i Aksa’yı ele geçirmek amacıyla emrivaki yapıyor

Milletvekili Ebu Halebiyye, Gazze'deki Filistin Parlamentosu binasında düzenlediği basın toplantısında, bölgedeki son gelişmelerin neden olduğu gerilimlerin ibadethaneler ve kutsal mekânlar bakımından büyük bir tehlike oluşturduğunu ifade etti.

İşgalcilerin, Coronavirus salgınını istismar ederek Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlama getirdiğine, ancak diğer taraftan Aksa’ya baskın düzenleyen siyonist yerleşimcileri ise sıkı şekilde koruduğuna dikkat çekti.

İşgal rejiminin, Kudüs halkına ve mukaddesatına yönelik küstahlığını açık bir şekilde sürdürdüğünü söyleyen Ebu Halebiyye, Mescid-i Aksa’daki bakım ve onarım çalışmalarını şimdiye kadar 5 gün boyunca yasakladığını dile getirdi.

Söz konusu yasak, işgalcilerin Burak Meydanı’ndaki kazı çalışmaları ve Mescid-i Aksa’nın tüm alanlarında ölçümler yapması ardından gerçekleşti.

Son olarak işgalcilerin Mescid-i Aksa'da namaz kılmak için Müslümanlara kısıtlamalar getirmeye devam ettiğini belirten Ebu Halebiyye, Eski Şehir’in tüm kapılarında işgal askerlerinin konuşlandırıldığını, namaz kılmaya gelenleri engellediklerini aktardı.

Geçen günlerde Haremi Şerif'e baskın düzenleyen işgalciler, Mescid-i Aksa’da bulunan Kubbetu’s-Sahra Mescidi’nin onarma çalışmalarının tamamlanmasına engel olmuştu.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de bir günde 2 bin 255 kişi daha Covid-19'dan öldüABD'de bir günde 2 bin 255 kişi daha Covid-19'dan öldüÇin: İran'a yönelik uygulanan yaptırımlar kaldırılmalıÇin: İran'a yönelik uygulanan yaptırımlar kaldırılmalıMoody's Türkiye'nin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 4 olarak açıkladıMoody's Türkiye'nin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 4 olarak açıkladıCOVAX kapsamında ilk Covid-19 aşı teslimatı Gana'ya yapıldıCOVAX kapsamında ilk Covid-19 aşı teslimatı Gana'ya yapıldıAylardır tek kişilik hücrede tutulan Şeyh Raid Salah'ın tecrit şartları ağırlaştırılıyorAylardır tek kişilik hücrede tutulan Şeyh Raid Salah'ın tecrit şartları ağırlaştırılıyor
SIRADAKİ HABER