HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi Kubbetu’s-Sahra’daki onarım çalışmalarını engelliyor

Siyonist işgal rejimi Kubbetu’s-Sahra’daki onarım çalışmalarını engelliyor

İşgal rejimi, Mescid-i Aksa’da bulunan Kubbetu’s-Sahra Mescidi’nin mermerlerini ve iç sütunlarını onarma çalışmalarının tamamlanmasına engel oluyor.

Siyonist işgal rejimi Kubbetu’s-Sahra’daki onarım çalışmalarını engelliyor

Mescid-i Aksa İmar Komitesi Müdürü Bessam el-Hallak, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, siyonist rejimin Kubbetu’s-Sahra Mescidi’ne baskın düzenlediğini ve işçilerin çalışmalarına engel olduğunu belirtti.

İşgalcilerin, işçileri çalışmaya devam etmeleri halinde alıkoymakla ve Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası vermekle tehdit ettiğini kaydeden el-Hallak, Mescid-i Aksa İmar Komitesi’nin el-Mervani Namazgahı’nda onarım çalışması yapmasına izin verilmediğini de bildirdi.

Siyonist işgal rejimi, Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekân bakımından ikiye bölmek için siyonist yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ederken, siyonist Yahudi cemaatleri de Mescid-i Aksa’nın yıkılarak yerine sözde Süleyman Mabedi’nin inşa edilmesi çağrıları yapıyor.

İLGİLİ HABERLER

Ekvator Ginesi'de 4 büyük patlama: 300'den fazla yaralıEkvator Ginesi'de 4 büyük patlama: 300'den fazla yaralıFilistin Vakıflar Bakanlığından "Dünya Kudüs Haftası"na destek çağrısıFilistin Vakıflar Bakanlığından "Dünya Kudüs Haftası"na destek çağrısıİran Cumhurbaşkanı Ruhani'den "nükleer anlaşma" açıklamasıİran Cumhurbaşkanı Ruhani'den "nükleer anlaşma" açıklamasıABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER