HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi Hazreti İbrahim Camii'nde ezanın okunmasına engel oluyor

Siyonist işgal rejimi Hazreti İbrahim Camii'nde ezanın okunmasına engel oluyor

Siyonist rejim, Yahudilerin rahatsız olduğu gerekçesiyle geçen ay boyunca Hazreti İbrahim Camii'nde ezan okunmasını 50 kez engelledi. Bu bağlamda hemen hemen her gün akşam ezanının okunmasına engel olunuyor.

Siyonist işgal rejimi Hazreti İbrahim Camii'nde ezanın okunmasına engel oluyor

Siyonist işal rejimi, işgal altındaki Batı Şeria’nın El-Halil kentinde bulunan Hazreti İbrahim Camii’ndeki restorasyon ve bakım çalışmalarını daha önce engellemişti. İşgal askerleri, düzenledikleri baskınla El-Halil İmar Komitesi'nden işçilerin camiye girmesine ve rutin onarım ve bakım çalışmalarını yapmasına engel olmuştu.

Siyonist rejimin hukuksuz uygulamaları bununla da kalmadı. Covid-19 tedbirleri kapsamında daha önce 15 gün süreyle kapattığı İbrahim Camii'ni 5 gün daha kapatma kararı aldı.

Filistinlinin işgal altındaki Batı Şeria’nın El-Halil kentinde bulunan Hazreti İbrahim Camii’ne girişine izin vermeyen işgalciler, 7 Ocak 2021 tarihinde 10 gün süreyle camiye girişleri yasaklayarak insanların ibadet hakkını ihlal etti.

El Halil'deki Hazreti İbrahim Camii'nin altında yer alan mağarada Hazreti İbrahim ve eşinin kabirlerinin yanı sıra Hazreti İshak, Hazreti Yakup, Hazreti Yusuf ve eşlerinin kabirleri de bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER