HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi Gazze'nin güneyine saldırdı

Siyonist işgal rejimi Gazze'nin güneyine saldırdı

​İşgal rejimi, savaş uçakları ile bu sabah erken saatlerde işgal altındaki Gazze Şeridi'nin güneyi, Refah ve Han Yunus'un doğusunda yer alan tarım arazilerini bombaladı.

Siyonist işgal rejimi Gazze'nin güneyine saldırdı

Yerel kaynaklara göre, işgal rejimi savaş uçağının Refah'ın doğusunda yer alan bir noktaya en az 2 füze ateşlediği belirtildi.

Bir başka hava saldırısının Refah'ın doğusunda bulunan ekili bir alanı hedef aldığı, bombalamanın derin bir krater oluşturduğu ve maddi hasara neden olduğu kaydedildi.

Başka bir olayda, işgal askeri buldozerlerinin bugün sabah saatlerinde Gazze'nin sınır bölgesine özellikle de Han Yunus'un doğusuna sızdığı ve buldozerlerin tarım arazilerini yok etmeye başladığı bildiriliyor.

Geçtiğimiz haftalarda işgal çeteleri, buldozerlerle Gazze'deki sınır çitinin yaklaşık 100 metre uzağında bulunan ekili arazileri ve mahsulleri tahrip etmişti.

İLGİLİ HABERLER

İngiltere’de Covid-19 kaynaklı ölenlerin sayısı 122 bin 705'e yükseldiİngiltere’de Covid-19 kaynaklı ölenlerin sayısı 122 bin 705'e yükseldiUNICEF: Yemen'de 7 milyon çocuk her gece yatağa aç giriyorUNICEF: Yemen'de 7 milyon çocuk her gece yatağa aç giriyorİran'da son 24 saatte 7 bin 975 kişide Covıd-19 vakasıİran'da son 24 saatte 7 bin 975 kişide Covıd-19 vakasıCovid-19 vaka sayısı 114 milyonu ölü sayısı 2 milyon 530 bini geçtiCovid-19 vaka sayısı 114 milyonu ölü sayısı 2 milyon 530 bini geçtiBrezilya Meksika ve Arjantin'de Covid-19 bilançosu ağırlaşıyorBrezilya Meksika ve Arjantin'de Covid-19 bilançosu ağırlaşıyor
SIRADAKİ HABER