HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi Filistinlilerin tarım arazilerini sular altında bıraktı

Siyonist işgal rejimi Filistinlilerin tarım arazilerini sular altında bıraktı

Tarım bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Siyonist işgal rejiminin, yağmur sularını biriktirdiği barajların kapaklarını açarak yüzlerce dönüm araziyi sular altında bıraktığını belirtti.

Siyonist işgal rejimi Filistinlilerin tarım arazilerini sular altında bıraktı

Siyonist işgal rejiminin Filistin halkına yönelik zulümleri aralıksız devam ediyor. İşgal rejimi, bir yandan ilhak planını genişletmeye çalışırken bir yandan da Filistinlilerin geçim kaynağı olan arazilerini kullanılmaz hale getiriyor.

Tarım Bakanlığının açıklamasında, işgal rejiminin baraj kapaklarını açması nedeniyle yaklaşık 700 dönüm arazinin sular altında kaldığı, bunun da tarım sektöründe yaklaşık bir buçuk milyon dolar zarara neden olduğunu bildirdi.

İşgal rejiminin, tarım sektörüne yönelik ihlallerini durdurmak için insan hakları örgütlerine çağrıda bulunuldu.

Tarım Bakanlığı yetkilileri, 21 Ocak ve 18 Şubat'ta yaptıkları açıklamalarda, işgal rejiminin, yağmur sularının toplandığı barajlara bağlı kanalları Gazze'nin doğusuna doğru açtığını ve yüzlerce dönüm tarım arazisinin sular altında kaldığını ifade etmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediHAMAS: Batı Şeria’da seçimlere katılmamız engellenmeye çalışılıyorHAMAS: Batı Şeria’da seçimlere katılmamız engellenmeye çalışılıyorCovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiCovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldıkYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldıkİran Coronavirus nedeniyle 31 ülkeyle olan uçak seferlerini durdurduİran Coronavirus nedeniyle 31 ülkeyle olan uçak seferlerini durdurdu
SIRADAKİ HABER