HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi Filistinlilere ait 15 evi daha yıkacak

Siyonist işgal rejimi Filistinlilere ait 15 evi daha yıkacak

İşgal rejimi, Nablus vilayetinin güneyindeki Yetma beldesinde Filistinli 15 aileye evleri hakkında verilen yıkım kararlarını tebliğ etti.

Siyonist işgal rejimi Filistinlilere ait 15 evi daha yıkacak

Batı Şeria’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşim faaliyetlerini takipten sorumlu Gassan Dağlas, Yetma beldesine bağlı Batnu’l-Ayn bölgesi sakinlerinden 15 kişiye evlerinin yıkılacağının bildirildiğini söyledi.

Batı Şeria’da Filistinlilerden işgal edilen topraklar üzerinde siyonist yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa eden işgal rejimi, Filistinlilerin ev ve işyeri inşasına izin vermiyor.

İşgalciler, Filistinlilerin konut ve işyeri ihtiyaçlarını karşılamak için inşa ettikleri binaları ise ruhsatsız inşa edildikleri gerekçesiyle yıkıyor.

Bu arada, işgalciler, Kalkiliya’nın güneyindeki Azzun Atme köyü arazilerinden 19 dönüme el koydu. Söz konusu arazi üzerinde siyonist yerleşimciler için 66 konut inşa edileceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER