HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi Filistin’de bir camiyi yıktı

Siyonist işgal rejimi Filistin’de bir camiyi yıktı

Filistin halkını ve İslami değerleri hedef almayı sürdüren siyonist işgalciler, bu sabah bir camiyi yıkıp bir sağlık kurumuna da el koydu.

Siyonist işgal rejimi Filistin’de bir camiyi yıktı

Koruma ve Direniş Komitesi Koordinatörü Fuad el-Amur, işgalcilerin, bu sabah yıkım araçları eşliğinde el-Halil kentine bağlı Mesafir Yatta bölgesinde Ummu Kıssa Camii'ne saldırıp yıktığını belirtti.

Diğer yandan siyonist işgalciler, Mesafir Yatta bölgesindeki er-Rekiz köyünde Filistinli Muhammed Ebu Aram’a ait kalaydan yapılmış bir sağlık kurumuna el koydu.

Bölgeyi kontrolü altına almak isteyen işgal ordusuyla bölge halkının karşı karşıya gelmesi sonucu çatışmalar meydana geldi. Çıkan çatışmalarda işgalciler bölgeyi terk etmek zorunda kaldı.

İşgal altındaki Filistin topraklarına yerleştirilen siyonist yerleşimciler ve işgal ordusu buldukları her fırsatta topraklarını terk etmeleri için Mesafir Yatta sakinlerine saldırıyor, ev ve araçlarını kundaklıyor, bahçelerini telef ediyor veya hayvanlarına zarar veriyor.

İLGİLİ HABERLER

Suudi rejimi Aramco’ya saldırı yapıldığını doğruladıSuudi rejimi Aramco’ya saldırı yapıldığını doğruladıEkvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 20'ye yaralı sayısı 500'e yükseldiEkvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 20'ye yaralı sayısı 500'e yükseldiYunanistan'da 3.8 büyüklüğünde depremYunanistan'da 3.8 büyüklüğünde depremSalgın nedeniyle Latin Amerika ülkelerinde ölü sayısı artıyorSalgın nedeniyle Latin Amerika ülkelerinde ölü sayısı artıyorPetrol fiyatları yükselmeye devam ediyorPetrol fiyatları yükselmeye devam ediyor
SIRADAKİ HABER