HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi bir kez daha Gazze'deki tarım arazilerini sular altında bıraktı

Siyonist işgal rejimi bir kez daha Gazze'deki tarım arazilerini sular altında bıraktı

Peş peşe iki gün baraj kapaklarını açarak Gazze Şeridi'nin doğusundaki yüzlerce dönümlük tarım arazisini sular altında bırakan siyonist işgal rejimi, olgunlaşan mahsullere zarar verdi.

Siyonist işgal rejimi bir kez daha Gazze'deki tarım arazilerini sular altında bıraktı

Filistinli yerel kaynaklar, siyonist işgal rejiminin yağmur sularını biriktirdiği barajların kapaklarını 2'nci günde de açarak abluka altındaki Gazze Şeridi'nin doğusundaki Şucaiyye, ez-Zeytun ve Beyt Hanun bölgelerinde yüzlerce dönümlük tarım arazisini sular altında bıraktığını açıkladı.

Arazileri sular altında kalan Filistinli çiftçiler büyük maddi kayıplara uğradı.

Baraj kapaklarının açılması, Gazze'nin orta kesiminde yer alan Gazze Vadisi'nde de sel baskınına neden oldu.

Siyonist işgal rejimi yağmur suyundan istifade edebilmek için barajlar inşa ediyor ancak kışın su seviyesi yükselince hiçbir uyarıda bulunmadan baraj kapaklarını açıyor. Bu durum da Gazze Şeridi'ndeki çiftçilerin arazilerine zarar veriyor.

Siyonist işgal rejiminin son bir ayda şiddetli yağışlar nedeniyle barajlarda biriken fazla miktardaki suyu Gazze Şeridi yönüne herhangi bir uyarı yapmaksızın serbest bırakması, evlerin ve arazilerin sular altında kalmasına neden oluyor.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacakFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacak
SIRADAKİ HABER