HaberlerDünyaSiyonist işgal rejimi 2020 yılında 634 kez ezan okunmasını engelledi

Siyonist işgal rejimi 2020 yılında 634 kez ezan okunmasını engelledi

​Filistin'in El-Halil kentinde bulunan Harem-i İbrahim Camisi Müdürü Hıfzı Ebu Suneyne, işgal rejiminin Harem-i İbrahim'de ezanı engellemek için müdahalede bulunduğunu, yahudilerin dini gün ve bayramlarında caminin tamamen kapatıldığını söyledi.

Siyonist işgal rejimi 2020 yılında 634 kez ezan okunmasını engelledi

Siyonist işgal rejiminin 2020 yılı boyunca işgal altındaki Batı Şeria'nın El-Halil kentinde bulunan Harem-i İbrahim Camisi'nde 634 defa ezan okunmasını engellediği belirtildi.

Sadece 2020'nin aralık ayında 46 kez ezan okunmasının engellendiğini dile getiren Ebu Suneyne, yahudilerin dini günleri ve bayramlarında caminin tamamen kapatıldığını kaydetti.

"Akşam vakitleri ezan yasak"

Ebu Suneyne, yasa dışı Yahudi işgalcilerinin rahatsız olduğu bahanesiyle her gün akşam ezanının işgal rejimi tarafından engellendiğini dile getirdi.

"Cuma günü yatsı vakti ve cumartesi günü ezanın okunması engelleniyor"

Yahudilerin kutsal kabul ettiği cumartesi gününe girildiği bahanesiyle cuma günü yatsı ezanının engellendiğini vurgulayan Ebu Suneyne, cumartesi günleri de sabah, öğle, ikindi ve akşam ezanlarının okunmasına izin verilmediğini ifade etti.

Harem-i İbrahim, İslam ümmeti için en kutsal 4'üncü cami

Müslümanlara göre Harem-i İbrahim Camisi; Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa'dan sonra en kutsal 4'üncü cami konumunda.

Cami, Yahudi inancına göre ise Mescid-i Aksa’da olduğuna inanılan “Süleyman Mabedi”nden sonra yeryüzündeki en kutsal mabet kabul ediliyor.

Harem-i İbrahim Camisi, Baruch Goldstein adlı siyonist teröristin 25 Şubat 1994'te 29 Müslümanı şehid ettiği katliamın ardından kapatılmış ve yeniden açıldığında çoğu Yahudilere tahsis edilecek şekilde ikiye bölünmüştür.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER