HaberlerDünyaSiyonist askerler sapanıyla taş atmasıyla tanınan yaşlı Filistinli Arme'yi kaçırdı

Siyonist askerler sapanıyla taş atmasıyla tanınan yaşlı Filistinli Arme'yi kaçırdı

İşgal ordusuna mensup askerler, elinde sapanla taş atarken görüntülenen ve Filistin direnişinin sembollerinden biri haline gelen Filistinli Hacı Said Arme'yi (Ebu’l Abd) kaçırdı.

Siyonist askerler sapanıyla taş atmasıyla tanınan yaşlı Filistinli Arme'yi kaçırdı

Yerel Kaynakların verdiği bilgilere göre Said Arme, dün akşam saatlerinde Ramallah’ın Deyr Cerir kasabasında bulunan evinden siyonist askerler tarafından kaçırılarak bilinmeyen bir yere götürüldü.

Said Arme, ilerleyen yaşına rağmen elindeki sapanıyla işgalcilere karşı topraklarını savunmasıyla tanınmıştı.

Arme, siyonist işgal rejiminin Yahudi yerleşim birimi inşa etmeyi planladığı Deyr Cerir'in Eş-Şurfe bölgesinde, 1 Ocak Cuma günü düzenlenen ve tüm belde halkının katıldığı gösteride yer almıştı.

Birkaç gün önce medyaya verdiği bir röportajda Arme, “Ailemin arazilerini siyonistlere karşı korumak için gençlerle birlikte oraya gittim. Siyonistlerin devamlı el koymasından dolayı elimizde arazi kalmadı. Bu nedenle gençlerle birlikte siyonistlere karşı koymaya gittim.” şeklinde konuştu.

Filistin Eğitim Bakanlığında şoför olarak çalışan Arme, 1987 yılında başlayan ilk intifada sırasında küçük yaşına rağmen eylemlere katıldığını belirterek, “İşgale karşı direniş, belirli bir nesille sınırlı değil. Kadın, erkek, genç, yaşlı herkesin topraklarını savunması gerekir. Filistin herkes tarafından savunulmalı.” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Reşide Tuleyb: “israil ırkçı bir devlettir ve Filistinlileri aşıdan mahrum bırakıyor"Reşide Tuleyb: “israil ırkçı bir devlettir ve Filistinlileri aşıdan mahrum bırakıyor"Azerbaycan 20 Ocak faciasının kurbanlarını anıyorAzerbaycan 20 Ocak faciasının kurbanlarını anıyorMısır ile Katar arasındaki diplomatik ilişkiler yeniden başlıyorMısır ile Katar arasındaki diplomatik ilişkiler yeniden başlıyorİngiltere'de ortaya çıkan Covid-19 mutasyonu en az 60 ülkede tespit edildiİngiltere'de ortaya çıkan Covid-19 mutasyonu en az 60 ülkede tespit edildiTürkmen liderin bozkurt işaretine Kerkük'teki aşiretlerden tepkiTürkmen liderin bozkurt işaretine Kerkük'teki aşiretlerden tepki
SIRADAKİ HABER