HaberlerDünyaSisi'nin yolsuzluğunu ortaya çıkaran memur Tahrir Meydanı'nda kendini yaktı

Sisi'nin yolsuzluğunu ortaya çıkaran memur Tahrir Meydanı'nda kendini yaktı

​Başkent Kahire'deki Tahrir Meydanı'nda bir adam, darbeci Sisi'nin de adının karıştığı bir yolsuzluğu ortaya çıkardığı için yapılan baskılara dayanamadı ve kendini ateşe verdi.

Sisi'nin yolsuzluğunu ortaya çıkaran memur Tahrir Meydanı'nda kendini yaktı

Kahire'nin merkezindeki Tahrir Meydanı'nda kendini ateşe veren bir adam ağır yaralandı.

Olayla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken Mısırlı muhalif gazeteciler, şahsın Merkez Denetleme Teşkilatında çalıştığını ve darbeci Sisi'nin isminin karıştığı bir yolsuzluk davasını ortaya çıkardığına dikkat çekti.

Şahsın, söz konusu yolsuzluğu savcılığa iletmek için uğraştığı ancak cunta istihbaratı tarafından gözaltına alındığı ve işkence gördüğü ifade edildi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde şahsın kendisini videoya aldığı, kendini yakmadan önce, "Hasbünallahü ve nimel vekil (Allah bize yeter, O ne güzel vekildir)" dediği duyuluyor.

Tahrir Meydanına bakan bir evin balkonundan çekilen görüntüde ise şahsın kendini yaktıktan sonra çevredekilerin ellerindeki su ve elbiseleriyle ateşi söndürmeye çalıştığı görülüyor.

Şahsın, yerel bir hastanede tedavi altına alındığı belirtildi.

2011'de eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'i deviren kitlesel gösterilere ev sahipliği yapan Tahrir Meydanı'ndaki güvenlik yakından izleniyor ve cunta, kamusal protesto eylemlerine engel oluyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER