HaberlerDünyaSisi ilk yurtdışı ziyaretini Cezayir'e yapıyor

Sisi ilk yurtdışı ziyaretini Cezayir'e yapıyor

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi, ilk yurtdışı ziyareti için Cezayir'e gitti.

Sisi ilk yurtdışı ziyaretini Cezayir'e yapıyor
Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi, ilk yurtdışı ziyareti için Cezayir'e gitti.

Cezayir Havaalanı'nda Başbakan Abdülmelik Sellal ve Meclis Başkanı Abdülkadir bin Salih tarafından karşılanan Sisi, mevkidaşı Abdülaziz Buteflika ile bir araya gelecek.

Sisi'nin ziyaretinin amacının, Cezayir'le ilişkileri güçlendirmek ve Libya'daki gelişmeleri ele almak olduğu belirtildi.

Sisi, Cezayir'in ardından Afrika Birliği zirvesine katılmak üzere Ekvador Ginesi'nin başkenti Malabo'ya gidecek.

Afrika Birliği, Mısır'daki darbenin ardından bu ülkenin üyeliğini askıya almıştı. Fakat cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından bu kararı iptal etti.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER