HaberlerDünyaSiber terör saldırısı 11 Fransız kanalını felç etti

Siber terör saldırısı 11 Fransız kanalını felç etti

Fransız yayın kuruluşu TV5 Monde, terör örgütü IŞİD adına düzenlenen siber saldırı sonucu çalışamaz duruma geldi. Kuruma ait 11 televizyon kanalı ile internet sitesi ve sosyal medya hesapları servis dışı kaldı.

Siber terör saldırısı 11 Fransız kanalını felç etti

Dün gece başlayan saldırının ardından televizyon kanallarının tamamının yayını kesildi. Daha sonra yeniden sinyal verilmeye başlansa da sadece geçmiş programların tekrarını yayınlayabiliyor. Haber Müdürü André Crettenand, sistemin çökmesi sebebiyle dün akşamdan beri haber bülteni hazırlayamadıklarını dile getirdi. Yayın kurumuna siber saldırıların bugün de devam ettiği belirtildi.

Uzmanlar, bu kadar geniş çaplı bir siber saldırıyla ilk kez karşılaşıldığını ifade ediyor. Savcılar, olayla ilgili terör soruşturması başlattı. Çok sayıda bakan da kurumun merkezini ziyaret ederek saldırıyı kınadı.

TV5 Monde, 1984’te Fransız hükümeti tarafından ‘dünya çapındaki Fransız kültür kanalı’ lansmanıyla kurulmuştu. Yayınlar, 200 ülkede 257 milyon evde takip ediliyor. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER