HaberlerDünyaŞeyh İkrime Sabri'den dikkat çekici "gayrimenkul" uyarısı

Şeyh İkrime Sabri'den dikkat çekici "gayrimenkul" uyarısı

Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı Şeyh İkrime Sabri, işgalcilere gayrimenkul satılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Şeyh İkrime Sabri'den dikkat çekici "gayrimenkul" uyarısı

Eski Kudüs-Filistin Müftüsü olan ve halihazırda Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanlığı görevini yürüten Şeyh İkrime Sabri, herhangi bir gayrimenkulü işgalcilere ve veya dolaylı yollardan işgalcilere satacağı bilinen birine satmanın büyük bir suç olmanın yanında dine ve vatana ihanet sayıldığını vurguladı.

Konu hakkında yaptığı açıklamasında Şeyh Sabri, “Toprağını veya evini işgalcilere veya masa altından işgalcilere vereceğini bildiği birine satan, suç işleyen din ve vatan hainidir.” ifadelerini kullandı. 

Açıklamasında Şeyh Sabri, “Bazı kalpsiz insanların, aradıkları bir avuç para karşılığında aldıkları gayrimenkulleri işgalcilere veya yerleşimcilerine gizlice verdiklerini duymak üzücü ve utanç vericidir.” dedi.

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh Sabri, işgal altındaki Filistin topraklarında işgalci siyonistlere özel mülk ve arsa satan Müslümanlarla ilgili Filistinli âlimlerin 1935’te verdiği fetvanın bugün de geçerli olduğuna dikkat çekerek, dolayısıyla siyonistlere gayrimenkul satmanın ihanet kabul edildiğini söyledi.

1935’te yayınlanan söz konusu fetva, Yahudilere satış yapan Müslümanlarla her türlü irtibatın kesilmesini, öldüklerinde cenazelerinin yıkanmamasını ve cesetlerinin Müslüman mezarlıklarına defnedilmemesini öngörüyor.

Şeyh Sabri, “Yahudi örgütlere veya simsarlarına arsa satanlar dinden çıkar ve cemaati terk etmiş olur.” dedi. 

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER