HaberlerDünyaŞeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısı

Şeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısı

Mescid- Aksa İmam Hatibi ve Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı Şeyh İkrime Sabri, Miraç Kandili münasebetiyle İslam âlemine çağrıda bulundu.

Şeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısı

İkrime Sabri, Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) yeryüzünden semaya yükseldiği gün olması hasebiyle Müslümanlar nezdinde paha biçilemez kıymet ve öneme haiz olan Miraç kandili münasebetiyle "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısı yaptı.

Müslümanların ziyaret etmesi gerektiği mescitleri beyan eden şeddü'r-rihâl hadisine dikkat çeken Şeyh Sabri, İsra ve Miraç kandili vesilesiyle bütün Müslümanları, etrafı mübarek kılınan Mescidi Aksa'yı ziyaret etmeye davet etti.

Mümkün mertebe her mahfilde Aksa'yı müdafaa etmenin elzem bir durum olduğunu ifade eden Şeyh Sabri, buraya gelecek olanları, Coronavirus salgınına karşı alınan önlemlere dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri, İsra ve Miraç Kandili'nin, hem Kur'an'ı Kerim'de hem de hadisi şeriflerde varit olduğunu, müminlerin akidesini yakından ilgilendirdiğini belirterek, bu nedenle Müslümanların, Mescid-i Aksa başta olmak üzere ibadetlerini camilerde eda etme, zikir halkalarına katılma ve dini sohbet meclislerinde hazır bulunmakla bu önemli günleri ihya etmekle mükellef olduklarının altını çizdi.

Terörist Yahudi örgütlerin, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün "Eski Şehir" bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa'ya siyonist işgal güçleri koruması altında baskın düzenlediğine işaret eden Şeyh Sabri, son zamanlarda bu tür gayrimeşru baskınlarda ciddi artışlar gözlemlendiğini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER