HaberlerDünyaŞemdinli'de çığ altında kalan diğer askerin de cesedine ulaşıldı

Şemdinli'de çığ altında kalan diğer askerin de cesedine ulaşıldı

​Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde kar nedeniyle kapanan yolun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında düşen çığın altında kalan 2 askerden birinin daha cesedine ulaşıldı.

Şemdinli'de çığ altında kalan diğer askerin de cesedine ulaşıldı

Hakkari Valiliği, Şemdinli Bölgesinde bulunan Mirgesav Üs Bölgesinin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yol açma çalışması yapan askeri iş makinası üzerine 26 Aralık saat 17.30 sularında çığ düştüğünü hatırlattı.

Valilikten yapılan açıklamada, çığ düşmesi sonucu 2 askerin çığ altında kaldığı belirtildi.

Açıklamada, "Olay yerine bölgede bulunan Hudut Birliklerimiz, Hakkari JAK Timi ve AFAD personelimiz hızla intikal etmiş ve saat 20.30’da bir personelimiz ağır yaralı olarak kurtarılmış, Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur." denildi.

Açıklamada, "Hakkari Valisi İdris Akbıyık koordinasyonunda Hakkari AFAD Ekibi, Van AFAD ekibi, Erzurum AFAD ekibi, Hakkari JAK Timi ve daha sonra kurtarma ekibine katılan İstanbul AFAD ekibi, İzmir AFAD ekibi, Bursa AFAD ekibi olmak üzere toplam 66 uzman personel, Hudut Birlikleri ve Jandarma Komando Birlikleri tarafından çığ altında kalan diğer personelimize bugün saat 09:30 sıralarında yapılan çalışmalar sonucunda şehidimizin cansız bedenine ulaşılmıştır. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." İfadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER