HaberlerDünyaSelin vurduğu Endonezya ve Doğu Timor'da ölü sayısı 150'yi geçti

Selin vurduğu Endonezya ve Doğu Timor'da ölü sayısı 150'yi geçti

​Endonezya ve Doğu Timor'da etkili olan sel ve heyelan nedeniyle en az 150 kişi hayatını kaybederken onlarca kişi ise hâlâ kayıp.

Selin vurduğu Endonezya ve Doğu Timor'da ölü sayısı 150'yi geçti

Tropikal Kasırga Seroja ile birlikte etkili olan sağanak yağış, Endonezya'nın Doğu Nusa Tenggara eyaletinde ve Doğu Timor'da sel ve heyelanlara neden oldu.

Endonezya Ulusal Afet Yönetimi Merkezinin açıklamalarına göre, Doğu Nusa Tenggara eyaletine bağlı Lembaga kentinde 67, Doğu Flores'te 49 ve Alor'da 12 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Endonezya'nın komşu ülkesi Doğu Timor'daki bazı şehirlerde de etkili olan sel ve heyelan nedeniyle 27 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Sel, fırtına ve heyelan nedeniyle her 2 ülkede yaklaşık 10 bin kişiyi yerinden oldu, bir çok bölge çamur deryasına döndü, ağaçlar yerinden söküldü.

Endonezya'daki arama kurtarma ekipleri, halen kayıp olan 70'den fazla kişiyi bulmak için çabalıyor.

Yetkililer, hayatta kalanların bir çoğunun kaya, kütük ve molozların çarpması nedeniyle yaralandığını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER