HaberlerDünyaSelin vurduğu Endonezya ve Doğu Timor'da ölü sayısı 150'yi geçti

Selin vurduğu Endonezya ve Doğu Timor'da ölü sayısı 150'yi geçti

​Endonezya ve Doğu Timor'da etkili olan sel ve heyelan nedeniyle en az 150 kişi hayatını kaybederken onlarca kişi ise hâlâ kayıp.

Selin vurduğu Endonezya ve Doğu Timor'da ölü sayısı 150'yi geçti

Tropikal Kasırga Seroja ile birlikte etkili olan sağanak yağış, Endonezya'nın Doğu Nusa Tenggara eyaletinde ve Doğu Timor'da sel ve heyelanlara neden oldu.

Endonezya Ulusal Afet Yönetimi Merkezinin açıklamalarına göre, Doğu Nusa Tenggara eyaletine bağlı Lembaga kentinde 67, Doğu Flores'te 49 ve Alor'da 12 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Endonezya'nın komşu ülkesi Doğu Timor'daki bazı şehirlerde de etkili olan sel ve heyelan nedeniyle 27 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Sel, fırtına ve heyelan nedeniyle her 2 ülkede yaklaşık 10 bin kişiyi yerinden oldu, bir çok bölge çamur deryasına döndü, ağaçlar yerinden söküldü.

Endonezya'daki arama kurtarma ekipleri, halen kayıp olan 70'den fazla kişiyi bulmak için çabalıyor.

Yetkililer, hayatta kalanların bir çoğunun kaya, kütük ve molozların çarpması nedeniyle yaralandığını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER